Lot: 1

Current Price: 1,000 TL Starting Bid: 1,000 TL Estimated: TL Losing Winning

MEİSSEN DAMGALI PORSELEN DÖRT ADET FİGÜR KOLEKSİYONU

Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Değişik ebatlarda olmak üzere 4 adetten oluşan figürler kaide üzerine tasarlanmış olup Meissen damgası barındırmaktadır. Ölçü: 21 cm, 21 cm, 18 cm, 18 cm.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • MEİSSEN DAMGALI PORSELEN DÖRT ADET FİGÜR KOLEKSİYONU-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Değişik ebatlarda olmak üzere 4 adetten oluşan figürler kaide üzerine tasarlanmış olup Meissen damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 21 cm, 21 cm, 18 cm, 18 cm.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  MEİSSEN DAMGALI PORSELEN DÖRT ADET FİGÜR KOLEKSİYONU-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Değişik ebatlarda olmak üzere 4 adetten oluşan figürler kaide üzerine tasarlanmış olup Meissen damgası barındırmaktadır. Ölçü: 21 cm, 21 cm, 18 cm, 18 cm.

  TLSold
 • MEİSSEN DAMGALI PORSELEN FİGÜR- Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Kaide üzerine tasarlanmış olan esere ''Elinde Saksı Tutan Asalı Kadın'' figüre edilmiş olup Meissen damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 21 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  MEİSSEN DAMGALI PORSELEN FİGÜR- Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Kaide üzerine tasarlanmış olan esere ''Elinde Saksı Tutan Asalı Kadın'' figüre edilmiş olup Meissen damgası barındırmaktadır. Ölçü: 21 cm.

  TLSold
 • ALMAN DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Kaide üzeri kadın betimlemeli figürün üzeri kabartmalı motiflerle dekore edilmiş olup seri numarası barındırmaktadır ve altın yaldızlarla süslenmiştir. Haliyle. 

Ölçü: 16 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  ALMAN DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Kaide üzeri kadın betimlemeli figürün üzeri kabartmalı motiflerle dekore edilmiş olup seri numarası barındırmaktadır ve altın yaldızlarla süslenmiştir. Haliyle. Ölçü: 16 cm.

  TLSold
 • ROYAL DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Royal damgasına ve seri numarasına sahip 'Tavuklerini Taşıyan Köylü Kadın' betimlemeli figür. 

Ölçü: 21 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  ROYAL DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Royal damgasına ve seri numarasına sahip 'Tavuklerini Taşıyan Köylü Kadın' betimlemeli figür. Ölçü: 21 cm.

  TLSold
 • GROEFENTHOL FİNE GERMANY DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Groefenthol damgası ve seri numarası barındıran figüre 'Süt Sağan Kadın' tasarımı dekore edilmiş olup Garantiert damgalıdır. 

Ölçü: 13 x 16 cm.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  GROEFENTHOL FİNE GERMANY DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Groefenthol damgası ve seri numarası barındıran figüre 'Süt Sağan Kadın' tasarımı dekore edilmiş olup Garantiert damgalıdır. Ölçü: 13 x 16 cm.

  TLSold
 • MEİSSEN DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Kallavi ebatta, kabartmalı altın yaldızlı kaide üzerine tasarlanan eserin her ayrıntısı üç boyutlu tasarlanmış olup; Büst üstüne değişik enstrümanlar, enstrümanlar üzeri kanatlarını süzmüş kuşlar, Büst altı boyalarla süslü palet ve mektup yazan kadın figürü ile betimlenmiştir. Yüksek sanat ve ebat açısından nadir rastlanılacak eserler arasında yer alan figür Meissen damgası barındırmaktadır ve kol kısmında küçük ebatta tamiri mevcuttur. 

Ölçü: 47 x 20 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  MEİSSEN DAMGALI PORSELEN FİGÜR-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Kallavi ebatta, kabartmalı altın yaldızlı kaide üzerine tasarlanan eserin her ayrıntısı üç boyutlu tasarlanmış olup; Büst üstüne değişik enstrümanlar, enstrümanlar üzeri kanatlarını süzmüş kuşlar, Büst altı boyalarla süslü palet ve mektup yazan kadın figürü ile betimlenmiştir. Yüksek sanat ve ebat açısından nadir rastlanılacak eserler arasında yer alan figür Meissen damgası barındırmaktadır ve kol kısmında küçük ebatta tamiri mevcuttur. Ölçü: 47 x 20 cm.

  TLSold
 • MEİSSEN DAMGALI PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eserin orta hattına ''Kırda Kadın ve Adam'' sahnesi betimlenmiş olup betim etrafı hayvan ve bitkisel motiflerle süslendirilmiştir. Yoğun işçilik ve yüksek kondüsyona sahip eserin Meissen damgası bulunmaktadır. 

Ölçü: 25 x 25 cm.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  MEİSSEN DAMGALI PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eserin orta hattına ''Kırda Kadın ve Adam'' sahnesi betimlenmiş olup betim etrafı hayvan ve bitkisel motiflerle süslendirilmiştir. Yoğun işçilik ve yüksek kondüsyona sahip eserin Meissen damgası bulunmaktadır. Ölçü: 25 x 25 cm.

  TLSold
 • VİYANA DAMGALI İMZALI PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eserin orta hattına ''Çiçek Toplayan Kadınlar'' sahnesi stilize edilmiş olup; Viyana damgası ve Angelica Kaufmann imzası barındırmaktadır. 

Ölçü: 21 x 21 cm.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  VİYANA DAMGALI İMZALI PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eserin orta hattına ''Çiçek Toplayan Kadınlar'' sahnesi stilize edilmiş olup; Viyana damgası ve Angelica Kaufmann imzası barındırmaktadır. Ölçü: 21 x 21 cm.

  TLSold
 • ALMAN DAMGALI PORSELEN TATLI TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eser Alman damgası barındırmakta olup yüksek kondüsyonludur. 

Ölçü: 19 x 19 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  ALMAN DAMGALI PORSELEN TATLI TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü dalgalı ve altın yaldız çevrili eser Alman damgası barındırmakta olup yüksek kondüsyonludur. Ölçü: 19 x 19 cm.

  TLSold
 • LİMOGES DAMGALI PORSELEN ÇİFT DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Çift. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü düz ve yoğun altın yaldız çevrili eserlerin orta hattına ''Hayvanlar'' sahnesi stilize edilmiş olup; Limoges damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 27 x 27 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  LİMOGES DAMGALI PORSELEN ÇİFT DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Çift. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu, bordürü düz ve yoğun altın yaldız çevrili eserlerin orta hattına ''Hayvanlar'' sahnesi stilize edilmiş olup; Limoges damgası barındırmaktadır. Ölçü: 27 x 27 cm.

  TLSold
 • SEVRES DAMGALI İMZALI EL BOYAMA PORSELEN ÇİFT TABAK-19. yy. Fransız. Sevres Damgalı. Çift. Sevres üretimi porselen üzerine A.J imzalı ''Kırda Kadınlar'' sahne dekoruna sahip eserler beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlıdır. Eserler mavi ve yeşil renk zemin üzeri bitkisel süsleme çevrili ve zengin altın bezemelidir. 

Ölçü: 25 x 25 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  SEVRES DAMGALI İMZALI EL BOYAMA PORSELEN ÇİFT TABAK-19. yy. Fransız. Sevres Damgalı. Çift. Sevres üretimi porselen üzerine A.J imzalı ''Kırda Kadınlar'' sahne dekoruna sahip eserler beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlıdır. Eserler mavi ve yeşil renk zemin üzeri bitkisel süsleme çevrili ve zengin altın bezemelidir. Ölçü: 25 x 25 cm.

  TLSold
 • UZAKDOĞU İMARİ PORSELEN TABAKLI KASE-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Uzakdoğu İmari damga barındıran, iç ve dış yüzeyleri yoğun işçilikli, floral desenlere ve altın yaldızlı süslemelere sahip olan set kase ve tabaktan oluşmaktadır. 

Ölçü: Kase: 27 x 11 cm, Tabak: 36 x 5 cm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  UZAKDOĞU İMARİ PORSELEN TABAKLI KASE-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Uzakdoğu İmari damga barındıran, iç ve dış yüzeyleri yoğun işçilikli, floral desenlere ve altın yaldızlı süslemelere sahip olan set kase ve tabaktan oluşmaktadır. Ölçü: Kase: 27 x 11 cm, Tabak: 36 x 5 cm.

  TLSold
 • LANGRERFELD DAMGALI PORSELEN ÇAY SETİ-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli. Alman Langerfeld damgalı set Çaydanlık, Sütlük ve Şekerlik olmak üzere 3 parçadan oluşmakta olup zarif bir tasarıma, altın dore işçiliklere sahiptir ve büyük ebatlıdır. 

Ölçü: Çaydanlık: 18 x 26 cm, Sütlük: 14 x 13 cm, Şekerlik: 11 x 14 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  LANGRERFELD DAMGALI PORSELEN ÇAY SETİ-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli. Alman Langerfeld damgalı set Çaydanlık, Sütlük ve Şekerlik olmak üzere 3 parçadan oluşmakta olup zarif bir tasarıma, altın dore işçiliklere sahiptir ve büyük ebatlıdır. Ölçü: Çaydanlık: 18 x 26 cm, Sütlük: 14 x 13 cm, Şekerlik: 11 x 14 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ BRONZLU PORSELEN JARDİNYER-Bronz geçme yuvarlak ayak üzeri boğumlu kaide ile yükseltilmiş; oval hazneli, iki yanda bronz aplike tutamaklı ve çevrili eserin gövde kısmı porselenden mamül olup; beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli ve el boyamadır. Gövde yüzeyi lacivert renk üzeri çok renkli bitkisel motiflerle dekorlu eserin orta hattı ''İnsan ve Bahçe'' betimlemeleri ile stilize edilmiştir. Yüksek ebatlı ve yüksek kondüsyonlu eser sahne üzeri imza barındırmaktadır. 

Ölçü: 32 x 52 x 25 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  FRANSIZ BRONZLU PORSELEN JARDİNYER-Bronz geçme yuvarlak ayak üzeri boğumlu kaide ile yükseltilmiş; oval hazneli, iki yanda bronz aplike tutamaklı ve çevrili eserin gövde kısmı porselenden mamül olup; beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli ve el boyamadır. Gövde yüzeyi lacivert renk üzeri çok renkli bitkisel motiflerle dekorlu eserin orta hattı ''İnsan ve Bahçe'' betimlemeleri ile stilize edilmiştir. Yüksek ebatlı ve yüksek kondüsyonlu eser sahne üzeri imza barındırmaktadır. Ölçü: 32 x 52 x 25 cm.

  TLSold
 • HEREND DAMGALI PORSELEN VAZO-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Dörtgen kaide üzerine dört zarif ayakla yerleştirilen vazonun dışa dönük bordürü ve alt zemini altın yaldız çevrili olup; gövde ortasında pembe renkli çiçek betimlemesi ile süslendirilmiştir ve Herend damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 10 x 10 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  HEREND DAMGALI PORSELEN VAZO-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Dörtgen kaide üzerine dört zarif ayakla yerleştirilen vazonun dışa dönük bordürü ve alt zemini altın yaldız çevrili olup; gövde ortasında pembe renkli çiçek betimlemesi ile süslendirilmiştir ve Herend damgası barındırmaktadır. Ölçü: 10 x 10 cm.

  TLSold
 • DAMGALI ÇİFT KAPAKLI PORSELEN SAHAN-19. yy. De Paris ve soğuk damga ve seri numarası bulunduran çift kapaklı sahan yuvarlak formlu ve beyaz renk porselen üzerine mavi renk boyamalı olup, altın yaldızlı bahar dalı ve aplike gül motifi tutamaklıdır. Tabak kenarları dilimli dekorlu ve altın yaldız konturlu olan sahanların kapak yüzeyi pembe ve yeşil renklerde çiçek motifleriyle süslüdür. 

Ölçü: 20 x 12 cm.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  DAMGALI ÇİFT KAPAKLI PORSELEN SAHAN-19. yy. De Paris ve soğuk damga ve seri numarası bulunduran çift kapaklı sahan yuvarlak formlu ve beyaz renk porselen üzerine mavi renk boyamalı olup, altın yaldızlı bahar dalı ve aplike gül motifi tutamaklıdır. Tabak kenarları dilimli dekorlu ve altın yaldız konturlu olan sahanların kapak yüzeyi pembe ve yeşil renklerde çiçek motifleriyle süslüdür. Ölçü: 20 x 12 cm.

  TLSold
 • KUZNETSOV DAMGALI ÇİFT PORSELEN KASE-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldızlı. 1812’de Moskova’da kurulan ve ağrılıklı olarak Osmanlı Devleti’ne satış yapan ünlü Kuznetsov marka damgasını barındıran, el boyaması tasarıma sahip olan ve gövde yüzeyi floral desenlerle süslenen çift kase. 

Ölçü: 17 x 8 cm.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  KUZNETSOV DAMGALI ÇİFT PORSELEN KASE-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldızlı. 1812’de Moskova’da kurulan ve ağrılıklı olarak Osmanlı Devleti’ne satış yapan ünlü Kuznetsov marka damgasını barındıran, el boyaması tasarıma sahip olan ve gövde yüzeyi floral desenlerle süslenen çift kase. Ölçü: 17 x 8 cm.

  TLSold
 • HUTSCHENREUTHER DAMGALI 6 ADET PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldızlı. Bordür kısımları düz, orta hattı el boyama ile tasarlanan ve her bir tabakta farklı sahnelerin işlendiği ''Textil Gruppe Hof 1986'' ibareli 6 adetten oluşan ''Hutschenreuther'' damgalı duvar tabağı. 

Ölçü: 26 x 26 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  HUTSCHENREUTHER DAMGALI 6 ADET PORSELEN DUVAR TABAĞI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldızlı. Bordür kısımları düz, orta hattı el boyama ile tasarlanan ve her bir tabakta farklı sahnelerin işlendiği ''Textil Gruppe Hof 1986'' ibareli 6 adetten oluşan ''Hutschenreuther'' damgalı duvar tabağı. Ölçü: 26 x 26 cm.

  TLSold
 • HEREND DAMGALI PORSELEN ŞEKERLİK-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı eserin üzeri çok renkli çiçek toplulukları, meyve, kuş ve kelebek figürleriyle desenlidir. Yuvarlak, çiçek formunda tasarlanan şekerliğin yükseltilmiş üç adet çiçekten tasarlanan tutamağı mevcut olup, Herend damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 17 x 10 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  HEREND DAMGALI PORSELEN ŞEKERLİK-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı eserin üzeri çok renkli çiçek toplulukları, meyve, kuş ve kelebek figürleriyle desenlidir. Yuvarlak, çiçek formunda tasarlanan şekerliğin yükseltilmiş üç adet çiçekten tasarlanan tutamağı mevcut olup, Herend damgası barındırmaktadır. Ölçü: 17 x 10 cm.

  TLSold
 • OSMANLI YILDIZ PORSELEN KAPAKLI SAHAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, sır altına limoni sarı renkte, çok renk fırça ile çalışılmış çiçek buketleri ile dekorlu ve altın yaldız bezemeli. Kenarları dilimli ve altın yaldız konturlü olan sahanın kapak tutamağı gül formunda olup “Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu” damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 24.5 x 14 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  OSMANLI YILDIZ PORSELEN KAPAKLI SAHAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, sır altına limoni sarı renkte, çok renk fırça ile çalışılmış çiçek buketleri ile dekorlu ve altın yaldız bezemeli. Kenarları dilimli ve altın yaldız konturlü olan sahanın kapak tutamağı gül formunda olup “Yıldız Çini Fabrika-i Hümâyûnu” damgası barındırmaktadır. Ölçü: 24.5 x 14 cm.

  TLSold
 • OSMANLI PORSELEN AŞURELİK-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Osmanlı pazarı için özel yapım. Şişkin silindirik formlu, dalında gül tutamaklı, bronz aplikeli. Sarmal aplike tutamaklı. Ağız kenarları, kaide çevresi ve sarmal tutamağının tamamı altın yaldız konturlu. Sarı renk zemin üzeri çok renkli çiçek tasvirli. Tüm yüzey el boyama ve yoğun altın dore süslemeli, iyi kondüsyonlu ve halka formlu tabanla yükseltilmiş büyük ebatlı aşurelik. 

Ölçü: 38 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  OSMANLI PORSELEN AŞURELİK-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Osmanlı pazarı için özel yapım. Şişkin silindirik formlu, dalında gül tutamaklı, bronz aplikeli. Sarmal aplike tutamaklı. Ağız kenarları, kaide çevresi ve sarmal tutamağının tamamı altın yaldız konturlu. Sarı renk zemin üzeri çok renkli çiçek tasvirli. Tüm yüzey el boyama ve yoğun altın dore süslemeli, iyi kondüsyonlu ve halka formlu tabanla yükseltilmiş büyük ebatlı aşurelik. Ölçü: 38 cm.

  TLSold
 • RUSSİNGER-POUYAT MUZIKA-İ HUMAYUN KAPAKLI VAZO-19. yy. Russinger-Pouyat imalat Damgalı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, beyaz sırlı. Sır altı beyaz ve pembe renkli fonlu. Dört köşesi altın dore bitkisel tezyinli kaide ile yükselen eserin kaide üstü ve boğaz kısmı boğumlu yapıya sahip olup, gövde kısmı şişkin, yuvarlak formludur. Eserin Gövde ön arka yüzü çok renkli el boyama işçilikli çiçek buketi tezyini ile süslenmiş olup, sağ ve sol yüzü çok renkli el boyama işçilikli ''Mızıka-i Humayun'' tezyini ile stilize edilmiştir. Nadir rastlanılacak eserler arasında yer alan eser, iki köşesinde gövdeden başlayıp ağızda sonlanan zarif işçilikli tutamak barındırmakta olup aynı zariflikte kapağa sahiptir. Tabandan kapağa kadar yoğun ve zarif altın dore bezemeye sahip olan eser büyük ebatlıdır ve kapak kısmı hafif rötuşludur. 

Ölçü: 44 x 16 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  RUSSİNGER-POUYAT MUZIKA-İ HUMAYUN KAPAKLI VAZO-19. yy. Russinger-Pouyat imalat Damgalı. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, beyaz sırlı. Sır altı beyaz ve pembe renkli fonlu. Dört köşesi altın dore bitkisel tezyinli kaide ile yükselen eserin kaide üstü ve boğaz kısmı boğumlu yapıya sahip olup, gövde kısmı şişkin, yuvarlak formludur. Eserin Gövde ön arka yüzü çok renkli el boyama işçilikli çiçek buketi tezyini ile süslenmiş olup, sağ ve sol yüzü çok renkli el boyama işçilikli ''Mızıka-i Humayun'' tezyini ile stilize edilmiştir. Nadir rastlanılacak eserler arasında yer alan eser, iki köşesinde gövdeden başlayıp ağızda sonlanan zarif işçilikli tutamak barındırmakta olup aynı zariflikte kapağa sahiptir. Tabandan kapağa kadar yoğun ve zarif altın dore bezemeye sahip olan eser büyük ebatlıdır ve kapak kısmı hafif rötuşludur. Ölçü: 44 x 16 cm.

  TLSold
 • LİMOGES DAMGALI PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu tasarıma sahip eserin iki parça bordürü yeşil zemin üzeri yoğun altın dore süslemelere sahip olup; kapak ortası ''Kırda Kadınlar'' sahnesi ile stilize edilmiştir ve Limoges damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 18 x 6 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  LİMOGES DAMGALI PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, altın yaldız süslemeli, el boyama. Yuvarlak formlu tasarıma sahip eserin iki parça bordürü yeşil zemin üzeri yoğun altın dore süslemelere sahip olup; kapak ortası ''Kırda Kadınlar'' sahnesi ile stilize edilmiştir ve Limoges damgası barındırmaktadır. Ölçü: 18 x 6 cm.

  TLSold
 • SEVRES DAMGALI FRANSIZ PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19 yy. Porselenden mamül. Neo-klasik stil. Sèvres imalat damgalı. İmzalı. Dört ayakla yükseltilmiş oval gövdeli. İç yüzeyi beyaz renk zemin üzerine çok renkli çiçek motifleri ile dekorlu. Dış yüzeyi kapak gövdesi ve dört kenarı imparatorluk mavisi renk üzerine oval paneller içinde yoğun günlük yaşam sahneleri tasvirli. Ağız kenarı bronz geçmeli. Çelenk formlu tutamaklı. Büyük ebatlı ve yüksek kondüsyonlu. 

Ölçü: 34 x 12 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  SEVRES DAMGALI FRANSIZ PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19 yy. Porselenden mamül. Neo-klasik stil. Sèvres imalat damgalı. İmzalı. Dört ayakla yükseltilmiş oval gövdeli. İç yüzeyi beyaz renk zemin üzerine çok renkli çiçek motifleri ile dekorlu. Dış yüzeyi kapak gövdesi ve dört kenarı imparatorluk mavisi renk üzerine oval paneller içinde yoğun günlük yaşam sahneleri tasvirli. Ağız kenarı bronz geçmeli. Çelenk formlu tutamaklı. Büyük ebatlı ve yüksek kondüsyonlu. Ölçü: 34 x 12 cm.

  TLSold
 • SEVRES DAMGALI FRANSIZ PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19 yy. Porselenden mamül. Neo-klasik stil. Sèvres imalat damgalı. İmzalı. Dalgalı bordürlü. Oval gövdeli. İç yüzeyi çiçek figürlü fransız özel kumaş kaplama . Dış yüzeyi kapak gövdesi ve dört kenarı lacivert renk zemin üzerine oval paneller içinde yoğun günlük yaşam ve manzara sahneleri tasvirli. Ağız kenarı bronz geçmeli. Yoğun kabartmalı altın yaldız süslemeli. Büyük ebatlı ve yüksek kondüsyonlu. 

Ölçü: 34 x 10 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  SEVRES DAMGALI FRANSIZ PORSELEN MÜCEVHER KUTUSU-19 yy. Porselenden mamül. Neo-klasik stil. Sèvres imalat damgalı. İmzalı. Dalgalı bordürlü. Oval gövdeli. İç yüzeyi çiçek figürlü fransız özel kumaş kaplama . Dış yüzeyi kapak gövdesi ve dört kenarı lacivert renk zemin üzerine oval paneller içinde yoğun günlük yaşam ve manzara sahneleri tasvirli. Ağız kenarı bronz geçmeli. Yoğun kabartmalı altın yaldız süslemeli. Büyük ebatlı ve yüksek kondüsyonlu. Ölçü: 34 x 10 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ EL BOYAMA PORSELEN APLİK-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, çok renkli. Oval gövdeli. Bombeli formlu. Altın yaldız çevrili. Orta hattı antrasit zemin üzrine kadın portreli. Yüksek sanat değerine ve kondüsyona sahip. 

Ölçü: 11 x 9 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  FRANSIZ EL BOYAMA PORSELEN APLİK-19. yy. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, çok renkli. Oval gövdeli. Bombeli formlu. Altın yaldız çevrili. Orta hattı antrasit zemin üzrine kadın portreli. Yüksek sanat değerine ve kondüsyona sahip. Ölçü: 11 x 9 cm.

  TLSold
 • SALİHA SULTAN İNİSİYALLİ OSMANLI YEMEK TAKIMI-Osmanlı Dönemi. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, el boyama. Değişik form ve ebatlarda. Bordür kısımları düz ve dalgalı. Altın dore ile zenginleştirilmiş. Saliha Sultan inisiyalli. İmzalı. 24 adet Yemek Tabağı, 1 adet Oval Servis Tabağı, 2 adet Yuvarlak Servis Tabağı, 6 adet Çorba Tabağı ve 10 adet Küçük Servis Tabağı olmak üzere 43 parça. Yüksek kondüsyonlu. Büyük ebatlı.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  SALİHA SULTAN İNİSİYALLİ OSMANLI YEMEK TAKIMI-Osmanlı Dönemi. Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, el boyama. Değişik form ve ebatlarda. Bordür kısımları düz ve dalgalı. Altın dore ile zenginleştirilmiş. Saliha Sultan inisiyalli. İmzalı. 24 adet Yemek Tabağı, 1 adet Oval Servis Tabağı, 2 adet Yuvarlak Servis Tabağı, 6 adet Çorba Tabağı ve 10 adet Küçük Servis Tabağı olmak üzere 43 parça. Yüksek kondüsyonlu. Büyük ebatlı.

  TLSold
 • HEREND DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı eser fincan ve tabağı olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Dalgalı formda tasarlanan bordürleri altın yaldızla süslendirilmiş olan fincanın ve tabağının yüzeyi renkli çok renkli çiçek ve hayvan toplulukları ile dekore edilmiş olup, hiçbir kusur barındırmamaktadır ve Herend damgasına sahiptir. 

Fincan Ölçü: 12 x 6 cm, Tabak: 15.5 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  HEREND DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı eser fincan ve tabağı olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Dalgalı formda tasarlanan bordürleri altın yaldızla süslendirilmiş olan fincanın ve tabağının yüzeyi renkli çok renkli çiçek ve hayvan toplulukları ile dekore edilmiş olup, hiçbir kusur barındırmamaktadır ve Herend damgasına sahiptir. Fincan Ölçü: 12 x 6 cm, Tabak: 15.5 cm.

  TLSold
 • KAİSER DAMGALI TRİA KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı. Üç parçadan oluşan setin kenarları ve yüzeyi yoğun etnik desenlere ve zarif altın dore süslemelere sahip olup Kaiser damgalı ve imzalıdır. 

Ölçü: Fincan: 11 x 9 cm, Büyük Tabak: 20 cm, Küçük Tabak: 15 cm.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  KAİSER DAMGALI TRİA KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı. Üç parçadan oluşan setin kenarları ve yüzeyi yoğun etnik desenlere ve zarif altın dore süslemelere sahip olup Kaiser damgalı ve imzalıdır. Ölçü: Fincan: 11 x 9 cm, Büyük Tabak: 20 cm, Küçük Tabak: 15 cm.

  TLSold
 • ALMAN DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül.Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı. Alman damgası barındıran fincanın ve tabağın kenar kısımları yoğun bitkisel motiflere sahip olup altın dore işçiliklerle süslenmiştir. 

Ölçü: Fincan: 12 x 6 cm, Tabak: 15 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  ALMAN DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül.Beyaz hamurlu, beyaz astarlı ve şeffaf sırlı. Alman damgası barındıran fincanın ve tabağın kenar kısımları yoğun bitkisel motiflere sahip olup altın dore işçiliklerle süslenmiştir. Ölçü: Fincan: 12 x 6 cm, Tabak: 15 cm.

  TLSold
 • KUZNETSOV DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, beyaz sırlı. Huni formlu, geniş ağızlı fincanın gövde yüzeyi çok renkli bitkisel motifli, el boyama süslemeli olup Kuznetsov damgalıdır. 

Ölçü: 5.5 x 4 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  KUZNETSOV DAMGALI PORSELEN KAHVE FİNCANI-Porselenden mamül. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, beyaz sırlı. Huni formlu, geniş ağızlı fincanın gövde yüzeyi çok renkli bitkisel motifli, el boyama süslemeli olup Kuznetsov damgalıdır. Ölçü: 5.5 x 4 cm.

  TLSold
 • KAPAKLI BOHEM KARAF-19. yy. Osmanlı için özel üretilmiş. Bordo renk bohem camdan imal. Yuvarlak gövdeli ve silindir boyunlu. Derin kesim geometrik motifli. Gövde ve kapak yüzeyleri altın yaldız ve çok renkli çiçek süslemeleri ile dekorlu. 

Yükseklik: 38 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  KAPAKLI BOHEM KARAF-19. yy. Osmanlı için özel üretilmiş. Bordo renk bohem camdan imal. Yuvarlak gövdeli ve silindir boyunlu. Derin kesim geometrik motifli. Gövde ve kapak yüzeyleri altın yaldız ve çok renkli çiçek süslemeleri ile dekorlu. Yükseklik: 38 cm.

  TLSold
 • BOHEM GRAVÜRLÜ KRİSTAL KESME VAZO-19. yy. Bal rengi bohem kristalden oluşan, alt kısmında ayağa ve oval gövdeye sahip olan bohem vazonun üzeri kristal kesme baklava desenlerle süslendirilmiş olup, dış bordürü çevreleyen asma yaprakları, üzüm, dal ve maydonoz betimlemeleri ile stilize edilmiştir. 

Ölçü: 17.5 x 14 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  BOHEM GRAVÜRLÜ KRİSTAL KESME VAZO-19. yy. Bal rengi bohem kristalden oluşan, alt kısmında ayağa ve oval gövdeye sahip olan bohem vazonun üzeri kristal kesme baklava desenlerle süslendirilmiş olup, dış bordürü çevreleyen asma yaprakları, üzüm, dal ve maydonoz betimlemeleri ile stilize edilmiştir. Ölçü: 17.5 x 14 cm.

  TLSold
 • BOHEM GRAVÜRLÜ VAZO-19. yy. Cam üzeri bohem işçiliği ile tasarlanan, aşağıdan yukarıya genişleyen tasarıma sahip olan ve etnik desenlerle süslendirilen vazonun gövde yüzeyi yoğun bitkisel motiflerle ve hayvan betimlemeleri ile süslenmiştir. 

Ölçü: 20 x 16 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  BOHEM GRAVÜRLÜ VAZO-19. yy. Cam üzeri bohem işçiliği ile tasarlanan, aşağıdan yukarıya genişleyen tasarıma sahip olan ve etnik desenlerle süslendirilen vazonun gövde yüzeyi yoğun bitkisel motiflerle ve hayvan betimlemeleri ile süslenmiştir. Ölçü: 20 x 16 cm.

  TLSold
 • 6 KİŞİLİK BOHEM GRAVÜRLÜ KADEH-19. yy. İnce cam üzeri bordo bohem tasarıma sahip olan, 6 adetten oluşan ve alttan boğumlaşan ayakla yükselen kadehlerin gövde yüzeyi zarif etnik desenlerle ve hayvan figürleriyle süslendirilmiş olup iyi kondüsyondadır. 

Ölçü: 9 x 8 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  6 KİŞİLİK BOHEM GRAVÜRLÜ KADEH-19. yy. İnce cam üzeri bordo bohem tasarıma sahip olan, 6 adetten oluşan ve alttan boğumlaşan ayakla yükselen kadehlerin gövde yüzeyi zarif etnik desenlerle ve hayvan figürleriyle süslendirilmiş olup iyi kondüsyondadır. Ölçü: 9 x 8 cm.

  TLSold
 • BOHEM VAZO-19. yy. Cam üzeri bohem işçiliği ile tasarlanan, aşağıdan yukarıya genişleyen tasarıma sahip olan ve altın dore süslendirilen vazonun gövde yüzeyi bitkisel motiflerle süslenmiş olup büyük ebatlıdır ve Bohemia damgalıdır. 

Ölçü: 28 x 20 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  BOHEM VAZO-19. yy. Cam üzeri bohem işçiliği ile tasarlanan, aşağıdan yukarıya genişleyen tasarıma sahip olan ve altın dore süslendirilen vazonun gövde yüzeyi bitkisel motiflerle süslenmiş olup büyük ebatlıdır ve Bohemia damgalıdır. Ölçü: 28 x 20 cm.

  TLSold
 • OSMANLI BOHEM BONBONİER-19. yy. Osmanlı pazarı için özel yapım. Çift katlı bohem kristalden imal. Zümrüt renkli. Yoğun altın dore süslemeli. Çok çeşitli geometrik dekorlu. Kapak ve gövde üzeri sırasıyla yıldız ve dairesel kesim geometrik detay ile bezeli. Etnik ve floral desenli. Meşe palamutu formunda tabaklı. Aplike bronz tutamağı üzüm salkımı formlu. Yüksek sanat değeri ve kondüsyona sahip eser fevkalade ebatlarda olup nadir rastlanılacak eserler arasında yer almaktadır. 

Ölçü: Bonbonier: 26 x 17 cm, Tabak: 21 x 21 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  OSMANLI BOHEM BONBONİER-19. yy. Osmanlı pazarı için özel yapım. Çift katlı bohem kristalden imal. Zümrüt renkli. Yoğun altın dore süslemeli. Çok çeşitli geometrik dekorlu. Kapak ve gövde üzeri sırasıyla yıldız ve dairesel kesim geometrik detay ile bezeli. Etnik ve floral desenli. Meşe palamutu formunda tabaklı. Aplike bronz tutamağı üzüm salkımı formlu. Yüksek sanat değeri ve kondüsyona sahip eser fevkalade ebatlarda olup nadir rastlanılacak eserler arasında yer almaktadır. Ölçü: Bonbonier: 26 x 17 cm, Tabak: 21 x 21 cm.

  TLSold
 • BRONZ APLİKELİ OPALİN LOKUMLUK-19. yy. Fransız. Bronz geçmeli dört ayaklı kaide ile yükseltilen lokumluk pembe renkli opalinden imal olup; yuvarlak, derin ve bordür kısımları yoğun dalgalı formda tasarlanmıştır. Kusursuz gövdenin bordür tepesi bronz aplike ile taçlandırılmış olup; yaprak, dal, çiçek, asma ve kuş figürleri ile stilize edilmiştir. 

Ölçü: 22 x 14 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  BRONZ APLİKELİ OPALİN LOKUMLUK-19. yy. Fransız. Bronz geçmeli dört ayaklı kaide ile yükseltilen lokumluk pembe renkli opalinden imal olup; yuvarlak, derin ve bordür kısımları yoğun dalgalı formda tasarlanmıştır. Kusursuz gövdenin bordür tepesi bronz aplike ile taçlandırılmış olup; yaprak, dal, çiçek, asma ve kuş figürleri ile stilize edilmiştir. Ölçü: 22 x 14 cm.

  TLSold
 • ALTIN DORE KARAF-19. yy. Fransız. Üç boğumlu ve kapaklı. Aşağıdan yukarıya yoğun etnik desenlerle dekore edilmiş ve altın dore süslenmiş karaf. 

Ölçü: 20 x 9 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  ALTIN DORE KARAF-19. yy. Fransız. Üç boğumlu ve kapaklı. Aşağıdan yukarıya yoğun etnik desenlerle dekore edilmiş ve altın dore süslenmiş karaf. Ölçü: 20 x 9 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ ÇİFT ZEMZEMLİK-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapım. Çift. Dörtgen formlu kaide üzerine yükseltilmiş. Bilezik formlu, aşağıdan yukarıya genişleyen ağızlı. Farklı geometrik kesimlerle stile. Kaide ve ağız bordürü altın yaldız çevrili. Gövde yüzeyi altın dore bitkisel motifli. İyi kondüsyonlu. 

Ölçü: 8 x 5 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  FRANSIZ ÇİFT ZEMZEMLİK-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapım. Çift. Dörtgen formlu kaide üzerine yükseltilmiş. Bilezik formlu, aşağıdan yukarıya genişleyen ağızlı. Farklı geometrik kesimlerle stile. Kaide ve ağız bordürü altın yaldız çevrili. Gövde yüzeyi altın dore bitkisel motifli. İyi kondüsyonlu. Ölçü: 8 x 5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI BEYKOZ KAPAKLI KARAF-19. yy. Beykoz billur camdan imal. Yuvarlak kaide üzerinde yuvarlak şişkin gövdeli, tek boğumlu ve silindir boyunlu. Kapaklı. Gövde ve kapak üzeri altın yaldız serbest bitkisel ve geometrik motifleri ile dekorlu.

 Ölçü: 29 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  OSMANLI BEYKOZ KAPAKLI KARAF-19. yy. Beykoz billur camdan imal. Yuvarlak kaide üzerinde yuvarlak şişkin gövdeli, tek boğumlu ve silindir boyunlu. Kapaklı. Gövde ve kapak üzeri altın yaldız serbest bitkisel ve geometrik motifleri ile dekorlu. Ölçü: 29 cm.

  TLSold
 • BRONZ APLİKELİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Fransız. Bizoteli cam kesimi stilize edilen mücevher kutusu dört zarif ayaktan oluşmakta olup iç yüzeyi bordo kadife döşemeyle kaplanmıştır ve etnik desenli kapak ve çevrelemeye sahiptir. 

Ölçü: 15 x 15.5 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  BRONZ APLİKELİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Fransız. Bizoteli cam kesimi stilize edilen mücevher kutusu dört zarif ayaktan oluşmakta olup iç yüzeyi bordo kadife döşemeyle kaplanmıştır ve etnik desenli kapak ve çevrelemeye sahiptir. Ölçü: 15 x 15.5 cm.

  TLSold
 • DAMGALI KÜTAHYA PORSELEN DUVAR TABAĞI-Seramikten mamül. Damgalı. Yuvarlak formlu. Kahverengi hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, renkli el boyama. Mavi, yeşil, sarı renkli bitkisel motifli çevreleme ortası ''BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM'' tezyinli. 

Ölçü: 32 x 32 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  DAMGALI KÜTAHYA PORSELEN DUVAR TABAĞI-Seramikten mamül. Damgalı. Yuvarlak formlu. Kahverengi hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı, renkli el boyama. Mavi, yeşil, sarı renkli bitkisel motifli çevreleme ortası ''BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM'' tezyinli. Ölçü: 32 x 32 cm.

  TLSold
 • ÇANAKKALE SERAMİK TABAK-Seramikten mamül. Yuvarlak formlu, düz dipli ve dışa dönük ağızlı tasarlanan eser, beyaz zemin üzerikahverengi bitkisel motif tasviri ile stilize edilmiş olup, bordür kısımları aynı renkte çevresel süslemeye sahiptir. 

Ölçü: 21 x 21 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  ÇANAKKALE SERAMİK TABAK-Seramikten mamül. Yuvarlak formlu, düz dipli ve dışa dönük ağızlı tasarlanan eser, beyaz zemin üzerikahverengi bitkisel motif tasviri ile stilize edilmiş olup, bordür kısımları aynı renkte çevresel süslemeye sahiptir. Ölçü: 21 x 21 cm.

  TLSold
 • ASLAN FİGÜRLÜ SIRT KAŞIMA ÇUBUĞU-19. yy. Avrupa imalatlı. Kemikten mamül edilen, kafasında aslan figürünü barındıran, uç kısmında el figürü ile tasarlanan sırt kaşıma çubuğu güzel işçilikli ve büyük ebatlıdır. Eskiliğinden dolayı yer yer çizgisel çatlaklıkları mevcuttur. 

Ölçü: 41 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  ASLAN FİGÜRLÜ SIRT KAŞIMA ÇUBUĞU-19. yy. Avrupa imalatlı. Kemikten mamül edilen, kafasında aslan figürünü barındıran, uç kısmında el figürü ile tasarlanan sırt kaşıma çubuğu güzel işçilikli ve büyük ebatlıdır. Eskiliğinden dolayı yer yer çizgisel çatlaklıkları mevcuttur. Ölçü: 41 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ MİNELİ GÜZELLİK SETİ-19. yy. İngiliz. Gümüşten mamül. Üzerleri çok zarif ve kusursuz floral desenlerle donatılan ve mine işçiliğini barındıran set ayna, tarak ve iki farklı fırça olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır ve ingiliz gümüş damgaları mevcuttur. 

Ölçü: Ayna: 25 x 14 cm, Tarak: 17.5 x 4 , Büyük Fırça: 22 x 7 cm, Küçük Fırça: 16 x 4 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  GÜMÜŞ MİNELİ GÜZELLİK SETİ-19. yy. İngiliz. Gümüşten mamül. Üzerleri çok zarif ve kusursuz floral desenlerle donatılan ve mine işçiliğini barındıran set ayna, tarak ve iki farklı fırça olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır ve ingiliz gümüş damgaları mevcuttur. Ölçü: Ayna: 25 x 14 cm, Tarak: 17.5 x 4 , Büyük Fırça: 22 x 7 cm, Küçük Fırça: 16 x 4 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ BRONZ HEYKEL-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül. Mermer kaide ile yükseltilmiş. ''Flüt Çalan Adam'' tasarımının figüre edildiği yüksek kondüsyonlu, iyi ebatlı heykel. 

Ölçü: 29 x 10 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  FRANSIZ BRONZ HEYKEL-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül. Mermer kaide ile yükseltilmiş. ''Flüt Çalan Adam'' tasarımının figüre edildiği yüksek kondüsyonlu, iyi ebatlı heykel. Ölçü: 29 x 10 cm.

  TLSold
 • KONFÜÇYÜS-18. yy. Uzakdoğu. Abanoz ağacı. Muazzam oyma tekniği ile tasarlanan, kaide üzerinde ünlü filozof ''Konfüçyüs'' figürü ile dekore edilen heykel iyi kondüsyonlu, nadir ve büyük ebatlıdır. Ölçü: 55 x 15 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  KONFÜÇYÜS-18. yy. Uzakdoğu. Abanoz ağacı. Muazzam oyma tekniği ile tasarlanan, kaide üzerinde ünlü filozof ''Konfüçyüs'' figürü ile dekore edilen heykel iyi kondüsyonlu, nadir ve büyük ebatlıdır. Ölçü: 55 x 15 cm.

  TLSold
 • AVRUPA DAMGALI PİPO VE ÇUBUĞU-19.yy. Avrupa damgasına sahip. Gövde kısmı abanoz ağacından imal. Uç ve ağız kısmı lüle taşından mamül. Kapak üzeri aslan figürünün betimlendiği tütün içme takımı üç ayrı parçadan oluşmakta olup; büyük ebatlı ve iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: 43 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  AVRUPA DAMGALI PİPO VE ÇUBUĞU-19.yy. Avrupa damgasına sahip. Gövde kısmı abanoz ağacından imal. Uç ve ağız kısmı lüle taşından mamül. Kapak üzeri aslan figürünün betimlendiği tütün içme takımı üç ayrı parçadan oluşmakta olup; büyük ebatlı ve iyi kondüsyonludur. Ölçü: 43 cm.

  TLSold
 • OSMANLI TUĞRA BETİMLEMELİ BARUTLUK-19. yy. Osmanlı. Abanoz ağacından mamül. Kalp formlu. Gövde yüzey ortası kabartmalı stile Osmanlı Tuğrası betimlemeli. Tuğra iki köşesi yıldızlarla süsle eser yüksek kondüsyonlu ve entaktır. 

Ölçü: 14 x 9 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  OSMANLI TUĞRA BETİMLEMELİ BARUTLUK-19. yy. Osmanlı. Abanoz ağacından mamül. Kalp formlu. Gövde yüzey ortası kabartmalı stile Osmanlı Tuğrası betimlemeli. Tuğra iki köşesi yıldızlarla süsle eser yüksek kondüsyonlu ve entaktır. Ölçü: 14 x 9 cm.

  TLSold
 • BRİMANS DAMGALI GÜMÜŞ KAPLAMA ÇİFT ÇERÇEVE İÇERİSİNDE SULTAN ABDÜLMECİD HAN VE SULTAN ABDÜLAZİZ HAN FOTOĞRAFLARI-19. yy. Osmanlı pazarına özel tasarlanmış, Avrupa yapımı. Dikdörtgen formda tasarlanmış. Etnik desenlerle stilize edilmiş çift çerçeve gümüş kaplama, Brimans damgalı ve içerisinde ''Sultan Abdülmecid Han'' ve ''Sultan Abdülaziz Han'' portrelerini barındırmaktadır. 

Ölçü: 10 x 7.5 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  BRİMANS DAMGALI GÜMÜŞ KAPLAMA ÇİFT ÇERÇEVE İÇERİSİNDE SULTAN ABDÜLMECİD HAN VE SULTAN ABDÜLAZİZ HAN FOTOĞRAFLARI-19. yy. Osmanlı pazarına özel tasarlanmış, Avrupa yapımı. Dikdörtgen formda tasarlanmış. Etnik desenlerle stilize edilmiş çift çerçeve gümüş kaplama, Brimans damgalı ve içerisinde ''Sultan Abdülmecid Han'' ve ''Sultan Abdülaziz Han'' portrelerini barındırmaktadır. Ölçü: 10 x 7.5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI SAVATLI BASTON-19. yy. Osmanlı. Gövde kısmı sedir ağacından mamül edilen ve tutamağı gümüş üzeri yoğun savat işçiliğiyle bezenmiş olan bastonun üzeri 'Ahmed Şevket 1309' yazılıdır ve sallantılı zincirli süslenmiştir. 

Ölçü: 87 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  OSMANLI SAVATLI BASTON-19. yy. Osmanlı. Gövde kısmı sedir ağacından mamül edilen ve tutamağı gümüş üzeri yoğun savat işçiliğiyle bezenmiş olan bastonun üzeri 'Ahmed Şevket 1309' yazılıdır ve sallantılı zincirli süslenmiştir. Ölçü: 87 cm.

  TLSold
 • OSMANLI GÜMÜŞ BUHURDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Oval yaprak kaideye oturan armudi formlu iki bölümlü buhurdanlar dikey süleymaniye dilimli ve repousse bitkisel motifler ile dekorlu olup, iki hazne üzeri kuş figürleri ile stilize edilmiştir ve dört ayakla yükseltilmiştir. Ölçü: 352 gr, 17 x 14 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  OSMANLI GÜMÜŞ BUHURDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Oval yaprak kaideye oturan armudi formlu iki bölümlü buhurdanlar dikey süleymaniye dilimli ve repousse bitkisel motifler ile dekorlu olup, iki hazne üzeri kuş figürleri ile stilize edilmiştir ve dört ayakla yükseltilmiştir. Ölçü: 352 gr, 17 x 14 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DAMGALI GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. Osmanlı damgaları ve Eski Türkçe yazılarla çevrili. Şişkin yuvarlak formlu, halka ayakla yükseltilen tek zarf. 

Ölçü: 17.3 gr, 4 x 4.5 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  OSMANLI DAMGALI GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. Osmanlı damgaları ve Eski Türkçe yazılarla çevrili. Şişkin yuvarlak formlu, halka ayakla yükseltilen tek zarf. Ölçü: 17.3 gr, 4 x 4.5 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ YAZILI OSMANLI ÇAMÇAK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. Zarif tutamak ve etnik desenli bordüre sahip olan çamçak dairesel dipli olup gövde yüzeyi kalem işçilikli bitkisel motifli, yuvarlak düz dipli, dışa açık ağızlı, iç yüzeyi altın vermeylidir ve dış yüzeyin orta hattında yazı barındırmaktadır. 

Ölçü: 150 gr, 15.5 x 8 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ YAZILI OSMANLI ÇAMÇAK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. Zarif tutamak ve etnik desenli bordüre sahip olan çamçak dairesel dipli olup gövde yüzeyi kalem işçilikli bitkisel motifli, yuvarlak düz dipli, dışa açık ağızlı, iç yüzeyi altın vermeylidir ve dış yüzeyin orta hattında yazı barındırmaktadır. Ölçü: 150 gr, 15.5 x 8 cm.

  TLSold
 • OSMANLI GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE İŞÇİLİKLİ ''MAŞAALLAH'' YAZILI KAŞIK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. 800 damgalı. Zarif formda ve kıvrımlı sapla tasarlanan kaşığın kulp ucu ve kaşık iç yüzeyi mavi renkli mine işçiliği ile süslenmiş olup, ''Maşallah'' lafzı yer almaktadır. 

Ölçü: 14.4 gr, 10 cm.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  OSMANLI GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE İŞÇİLİKLİ ''MAŞAALLAH'' YAZILI KAŞIK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gümüşten mamül. 800 damgalı. Zarif formda ve kıvrımlı sapla tasarlanan kaşığın kulp ucu ve kaşık iç yüzeyi mavi renkli mine işçiliği ile süslenmiş olup, ''Maşallah'' lafzı yer almaktadır. Ölçü: 14.4 gr, 10 cm.

  TLSold
 • TRABZON İŞİ AY YILDIZ GÜMÜŞ HAMAM TASI-19.yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Trabzon İşi. Yuvarlak formda iç bükey olarak tasarlanmış eser yoğun kabartma işçiliğiyle geometrik desenli ve bitkisel dekorludur. Orta kısmı kubbe dekorlu olan eserin iç yüzünde ''Ay yıldız'' tasviri yer almakta olup, çil kondüsyonda ve nadir rastlanılacak eserler arasındadır. 

Ölçü: 378 gr, 23.5 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  TRABZON İŞİ AY YILDIZ GÜMÜŞ HAMAM TASI-19.yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Trabzon İşi. Yuvarlak formda iç bükey olarak tasarlanmış eser yoğun kabartma işçiliğiyle geometrik desenli ve bitkisel dekorludur. Orta kısmı kubbe dekorlu olan eserin iç yüzünde ''Ay yıldız'' tasviri yer almakta olup, çil kondüsyonda ve nadir rastlanılacak eserler arasındadır. Ölçü: 378 gr, 23.5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAM TASI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu, büyük ebatlı ve iyi kondüsyonlu olan hamam tasının dışa kenar yüzeyi tamamen Repouuse tarzda balık sırtı motifli olup, iç yüzeyi yalın işçiliğe sahiptir. 

Ölçü: 510 gr, 21 x 5.5 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ HAMAM TASI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu, büyük ebatlı ve iyi kondüsyonlu olan hamam tasının dışa kenar yüzeyi tamamen Repouuse tarzda balık sırtı motifli olup, iç yüzeyi yalın işçiliğe sahiptir. Ölçü: 510 gr, 21 x 5.5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI AZNAVUR GÜMÜŞ TEPSİ-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Oval formlu ve aplike rokoko tutamaklı. Stilize bitkisel motiflerden oluşan kalem işi madalyonlu, çiçek dal ve hazeran motiflerinin betimlendiği eser silme aznavur işçilikli olup; büyük ebatlıdır. 

Ölçü: 1652 gr, 56 x 36 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI AZNAVUR GÜMÜŞ TEPSİ-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Oval formlu ve aplike rokoko tutamaklı. Stilize bitkisel motiflerden oluşan kalem işi madalyonlu, çiçek dal ve hazeran motiflerinin betimlendiği eser silme aznavur işçilikli olup; büyük ebatlıdır. Ölçü: 1652 gr, 56 x 36 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ROKOKO TARZI GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Tüm yüzeyi altın vermeyli, yuvarlak formlu kaide ile yükseltilen eserin gövde yüzeyi, bordür kısmı ve kaide bölümü yoğun kabartma işçilikli bitkisel motif süslemeler barındırmakta olup, Rokoko tarzı motiflerler ile tezyin edilmiştir. Büyük ebatlı ve yüksek ağırlıkta olan eserin iç yüzeyi altın vermeyli olup, Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğrası barındırmaktadır. 

Ölçü: 71.5 gr, 5 x 6 cm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ROKOKO TARZI GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Tüm yüzeyi altın vermeyli, yuvarlak formlu kaide ile yükseltilen eserin gövde yüzeyi, bordür kısmı ve kaide bölümü yoğun kabartma işçilikli bitkisel motif süslemeler barındırmakta olup, Rokoko tarzı motiflerler ile tezyin edilmiştir. Büyük ebatlı ve yüksek ağırlıkta olan eserin iç yüzeyi altın vermeyli olup, Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğrası barındırmaktadır. Ölçü: 71.5 gr, 5 x 6 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI KALEM İŞÇİLİKLİ GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Yuvarlak formda tasarlanan ve ay yıldız betimlemeleri ile süslenen kaide ile yükseltilen eserin gövde kısmı yoğun kalem işçiliği ile stilize edilmiş olup, ön yüzünde Osmanlı Devlet Arması, arka yüzünde Osmanlı Tuğrası tasviri barındırmaktadır. Tasvirlerin etrafı bitkisel motiflerle dekorlu olan eserin iç yüzeyi altın vermeyli olup Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğrası barındırmaktadır. 

Ölçü: 29 gr, 4.5 x 5.5 cm.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI KALEM İŞÇİLİKLİ GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Yuvarlak formda tasarlanan ve ay yıldız betimlemeleri ile süslenen kaide ile yükseltilen eserin gövde kısmı yoğun kalem işçiliği ile stilize edilmiş olup, ön yüzünde Osmanlı Devlet Arması, arka yüzünde Osmanlı Tuğrası tasviri barındırmaktadır. Tasvirlerin etrafı bitkisel motiflerle dekorlu olan eserin iç yüzeyi altın vermeyli olup Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğrası barındırmaktadır. Ölçü: 29 gr, 4.5 x 5.5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş, silindirik gövdeli, gövde alt kısmı kabartmalı, gövde üstü kalem işçilikli bitkisel motiflerle bezeli zarf içi altın vermeyli tasarıma sahip olup içerisinde Kuznetsov damgalı porselenden mamül fincan barındırmaktadır. 

 Ölçü: 17.8 gr, 5 x 5.5 cm.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş, silindirik gövdeli, gövde alt kısmı kabartmalı, gövde üstü kalem işçilikli bitkisel motiflerle bezeli zarf içi altın vermeyli tasarıma sahip olup içerisinde Kuznetsov damgalı porselenden mamül fincan barındırmaktadır. Ölçü: 17.8 gr, 5 x 5.5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş, huni formlu. Bordür kısmı dalgalı stile üzeri balıksırtı motifli. Gövde yüzeyi yalın işçilikli. İç haznesindeki fincan porselenden mamül, altın yaldız süslemeye sahip, gövde çevresi Fatima eli betimlemeli, bordür içi ay yıldız tezyinli ve eski türkçe yazılıdır. 

 Ölçü: 28 gr, 7 x 6 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş, huni formlu. Bordür kısmı dalgalı stile üzeri balıksırtı motifli. Gövde yüzeyi yalın işçilikli. İç haznesindeki fincan porselenden mamül, altın yaldız süslemeye sahip, gövde çevresi Fatima eli betimlemeli, bordür içi ay yıldız tezyinli ve eski türkçe yazılıdır. Ölçü: 28 gr, 7 x 6 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş. Bordür kısmı dalgalı stilizasyona sahip. Gövde ve kaide yüzeyi yoğun kabartma işçilikli bitkisel motif tezyinli. Gövde iç yüzeyleri altın vermeyli. Sanat ve kondüsyon açısından yüksek değere sahip eserler yüksek ağırlıklıdır. 

Ölçü: 108 gr, 4.5 x 5 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilmiş. Bordür kısmı dalgalı stilizasyona sahip. Gövde ve kaide yüzeyi yoğun kabartma işçilikli bitkisel motif tezyinli. Gövde iç yüzeyleri altın vermeyli. Sanat ve kondüsyon açısından yüksek değere sahip eserler yüksek ağırlıklıdır. Ölçü: 108 gr, 4.5 x 5 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANLARI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak kaideli, düz dipli, bombeli. Gövde yüzeyi yoğun Kalemişi baklava dilimleri ve Rokoko tekniği ile bezetilmiş. Bordür kısmı dalgalı motifli. Tüm yüzeyi altın vermeyli eserler iyi kondüsyonlu olup; iç haznelerinde porselenden mamül beyaz gövdeli, pembe renkli ve altın yaldız çevrili çift fincanları mevcuttur. 

Ölçü: 53.5 gr, 6 x 5 cm.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANLARI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak kaideli, düz dipli, bombeli. Gövde yüzeyi yoğun Kalemişi baklava dilimleri ve Rokoko tekniği ile bezetilmiş. Bordür kısmı dalgalı motifli. Tüm yüzeyi altın vermeyli eserler iyi kondüsyonlu olup; iç haznelerinde porselenden mamül beyaz gövdeli, pembe renkli ve altın yaldız çevrili çift fincanları mevcuttur. Ölçü: 53.5 gr, 6 x 5 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANLARI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilen eserler Osmanlı Devlet Armalı özel muhafazasının içerisinde yer almaktadır. Yoğun ajur işçilikli tasarıma sahip olan eserler, etnik motifli olup, ağız kısımları dilim ve dalgalı formda tasarlanmış ve iç yüzeyleri altın vermeylidir. İçlerinde bulunan fincanları porselenden mamül olup, bordürleri altın yaldızlı süslemelerle dizayn edilmiştir. 

Ölçü: 84.2 gr, 4.5 x 5 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ZARF VE FİNCANLARI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Yuvarlak formlu kaide ile yükseltilen eserler Osmanlı Devlet Armalı özel muhafazasının içerisinde yer almaktadır. Yoğun ajur işçilikli tasarıma sahip olan eserler, etnik motifli olup, ağız kısımları dilim ve dalgalı formda tasarlanmış ve iç yüzeyleri altın vermeylidir. İçlerinde bulunan fincanları porselenden mamül olup, bordürleri altın yaldızlı süslemelerle dizayn edilmiştir. Ölçü: 84.2 gr, 4.5 x 5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak kaideli, düz dipli, silindirik gövdeli. Gövde yüzeyi yoğun Kalemişi tekniği ve bitkisel motiflerle bezetilmiş. Bordür kısmı düz çevrili eserler iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: 97.7 gr, 8 x 6.5 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak kaideli, düz dipli, silindirik gövdeli. Gövde yüzeyi yoğun Kalemişi tekniği ve bitkisel motiflerle bezetilmiş. Bordür kısmı düz çevrili eserler iyi kondüsyonludur. Ölçü: 97.7 gr, 8 x 6.5 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak formlu tabandan yükselen bardakların gövde yüzeyinde kalem işçiliği ile dekore edilmiş bitkisel motif süslemeleri, gül, lale, dal ve yaprak betimlemeleri mevcut olup, içerisi altın vermeylidir ve çok iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: 156 gr, 8 x 7 cm.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Çift. Özel kutusunun içerisinde. Yuvarlak formlu tabandan yükselen bardakların gövde yüzeyinde kalem işçiliği ile dekore edilmiş bitkisel motif süslemeleri, gül, lale, dal ve yaprak betimlemeleri mevcut olup, içerisi altın vermeylidir ve çok iyi kondüsyonludur. Ölçü: 156 gr, 8 x 7 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, ağız kısmına doğru genişleyen bardağın gövde yüzeyinde kalem işçiliği ile dekore edilmiş bitkisel motif süslemeleri, gül, çiçek, lale, dal ve yaprak betimlemeleri mevcut olup, süslemesini bordür kısmında da sarmaşık yapraklarla devam ettirmektedir ve iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: 149 gr, 9.5 x 7.5 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, ağız kısmına doğru genişleyen bardağın gövde yüzeyinde kalem işçiliği ile dekore edilmiş bitkisel motif süslemeleri, gül, çiçek, lale, dal ve yaprak betimlemeleri mevcut olup, süslemesini bordür kısmında da sarmaşık yapraklarla devam ettirmektedir ve iyi kondüsyonludur. Ölçü: 149 gr, 9.5 x 7.5 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, ağız kısmına doğru genişleyen, gövde çevresinden dilimli stilizasyonlu tasarıma sahip olan bardağın kalem işçiliği ile dekore edilmiş dalgalı formda bitkisel motif süslemeleri mevcut olup, süslemesini bordür kısmında da devam ettirmektedir ve çok büyük ebatlıdır. 

Ölçü: 175.2 gr, 11 x 10 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ BARDAK-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, ağız kısmına doğru genişleyen, gövde çevresinden dilimli stilizasyonlu tasarıma sahip olan bardağın kalem işçiliği ile dekore edilmiş dalgalı formda bitkisel motif süslemeleri mevcut olup, süslemesini bordür kısmında da devam ettirmektedir ve çok büyük ebatlıdır. Ölçü: 175.2 gr, 11 x 10 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ KADEH-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Yuvarlak kaideli, sütun gövdeli, geniş konik hazneli. Eserin kaide yüzeyi ve hazne gövdesi kalem işi bitkisel motifler, süslemeler ve etnik desenlerle dekore edilmiş olup, hazne içerisi altın vermeyle zenginleştirilmiştir. 

 Ölçü: 171 gr, 12 x 8 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ KADEH-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Yuvarlak kaideli, sütun gövdeli, geniş konik hazneli. Eserin kaide yüzeyi ve hazne gövdesi kalem işi bitkisel motifler, süslemeler ve etnik desenlerle dekore edilmiş olup, hazne içerisi altın vermeyle zenginleştirilmiştir. Ölçü: 171 gr, 12 x 8 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI 6 ADET GÜMÜŞ KADEH TAKIMI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. 6 adet. Yuvarlak kaideli, sütun gövdeli, geniş konik hazneli. Eserlerin kaide yüzeyi ve hazne gövdesi silme ipek aznavur işçiliği ile stilize edilmiş olup, yoğun altın vermeyle zenginleştirilmiştir. Form, işçilik ve kondüsyon bakımından çok iyi durumda olan eserler nadir rastlanılacak statüdedir. 

Ölçü: 750 gr, 14.5 x 7.5 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI 6 ADET GÜMÜŞ KADEH TAKIMI-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. 6 adet. Yuvarlak kaideli, sütun gövdeli, geniş konik hazneli. Eserlerin kaide yüzeyi ve hazne gövdesi silme ipek aznavur işçiliği ile stilize edilmiş olup, yoğun altın vermeyle zenginleştirilmiştir. Form, işçilik ve kondüsyon bakımından çok iyi durumda olan eserler nadir rastlanılacak statüdedir. Ölçü: 750 gr, 14.5 x 7.5 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI DEVLET ARMALI GÜMÜŞ KADEH-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Özel deri kaplamalı muhafazasının içerisinde. Yuvarlak kaideli, ince zarif ayakla yükseltilen kadehin gövde yüzeyi ajur işçilikli olup, işçilik üzeri yoğun bitkisel motiflerle süslenmiştir. Orta hattında Osmanlı Devlet Arması tasviri bulunan eserin bordür kısımları altın dore süslemeli cam bardağı mevcut olup, çok iyi kondüsyonda ve koleksiyonluk bir eserdir. 

Ölçü: 150 gr, 16 x 7 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI DEVLET ARMALI GÜMÜŞ KADEH-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Özel deri kaplamalı muhafazasının içerisinde. Yuvarlak kaideli, ince zarif ayakla yükseltilen kadehin gövde yüzeyi ajur işçilikli olup, işçilik üzeri yoğun bitkisel motiflerle süslenmiştir. Orta hattında Osmanlı Devlet Arması tasviri bulunan eserin bordür kısımları altın dore süslemeli cam bardağı mevcut olup, çok iyi kondüsyonda ve koleksiyonluk bir eserdir. Ölçü: 150 gr, 16 x 7 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ISTAKA VE BARDAKLARI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup, çelenk tasviri ile dekore edilmiştir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül bardakları mevcuttur. 

Ölçü: 120 gr, 11 x 10 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ISTAKA VE BARDAKLARI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup, çelenk tasviri ile dekore edilmiştir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül bardakları mevcuttur. Ölçü: 120 gr, 11 x 10 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ISTAKA VE BARDAKLARI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup,tamamı altın vermeylidir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül gravürlü bardakları mevcuttur. 

Ölçü: 104 gr, 12 x 7 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ ISTAKA VE BARDAKLARI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup,tamamı altın vermeylidir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül gravürlü bardakları mevcuttur. Ölçü: 104 gr, 12 x 7 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ISTAKA TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 4 adet. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup,tamamı altın vermeylidir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül altın yaldızlı ve gravürlü bardakları mevcuttur. 

Ölçü: 210 gr, 12 x 7 cm.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ISTAKA TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 4 adet. Üç zarif ayakla yükseltilen ve silindirik forma sahip olan eserlerin tüm yüzeyi yoğun kalemişi stili ile bitkisel motifler ve etnik desenlerle süslendirilmiş olup,tamamı altın vermeylidir. Dalgalı formda tasarlanan bordürler ajur işçiliği ile zenginleştirilmiş olan eserlerin zarif tutamağı ve içlerinde camdan mamül altın yaldızlı ve gravürlü bardakları mevcuttur. Ölçü: 210 gr, 12 x 7 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLILIK-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Yuvarlak ajurlu kaide üzerinde boru çiçeği formunda. Hunik gövdeli. Ağız kısmı dışa dönük, dalgalı formlu. Gövde yüzeyleri aplike dallar, çiçekler ve yapraklarla dekorlu. Baklava dilimli kapağı aplike çiçekler üzerinde kuş tutamaklı. Sanat değeri yüksek fevkalade kondüsyondadır. 

Ölçü: 470 gr, 20 x 12 cm.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLILIK-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Yuvarlak ajurlu kaide üzerinde boru çiçeği formunda. Hunik gövdeli. Ağız kısmı dışa dönük, dalgalı formlu. Gövde yüzeyleri aplike dallar, çiçekler ve yapraklarla dekorlu. Baklava dilimli kapağı aplike çiçekler üzerinde kuş tutamaklı. Sanat değeri yüksek fevkalade kondüsyondadır. Ölçü: 470 gr, 20 x 12 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ KAŞIKLIK-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Çift. Yuvarlak ajurlu kaide üzerinde boru çiçeği formunda. Hunik gövdeli. Ağız kısmı dışa dönük, dalgalı formlu. Gövde yüzeyleri aplike dallar, çiçekler ve yapraklarla dekorlu. Sanat değeri yüksek eserler fevkalade kondüsyondadır. 

Ölçü: 784.5 gr, 16 x 12 cm.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI ÇİFT GÜMÜŞ KAŞIKLIK-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Çift. Yuvarlak ajurlu kaide üzerinde boru çiçeği formunda. Hunik gövdeli. Ağız kısmı dışa dönük, dalgalı formlu. Gövde yüzeyleri aplike dallar, çiçekler ve yapraklarla dekorlu. Sanat değeri yüksek eserler fevkalade kondüsyondadır. Ölçü: 784.5 gr, 16 x 12 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 6 adet. Eserlerin kaşık kısmı sivrileşen formda, yalın işçilikli tasarıma sahip olup, tutamak kısımları aznavur işçilikli stilizasyona, kazıma işçiliği ile geometrik dekorlara sahiptir. 

Ölçü: 190 gr, 15 cm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 6 adet. Eserlerin kaşık kısmı sivrileşen formda, yalın işçilikli tasarıma sahip olup, tutamak kısımları aznavur işçilikli stilizasyona, kazıma işçiliği ile geometrik dekorlara sahiptir. Ölçü: 190 gr, 15 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 6 adet. Eserlerin kaşık kısmı sivrileşen formda, yalın işçilikli tasarıma sahip olup, tutamak kısımları aznavur işçilikli stilizasyona, kazıma işçiliği ile geometrik dekorlara sahiptir. 

Ölçü: 201 gr, 16 cm.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ TATLI KAŞIĞI TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 6 adet. Eserlerin kaşık kısmı sivrileşen formda, yalın işçilikli tasarıma sahip olup, tutamak kısımları aznavur işçilikli stilizasyona, kazıma işçiliği ile geometrik dekorlara sahiptir. Ölçü: 201 gr, 16 cm.

  TLSold
 • ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ SEYAHAT TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 3 parçadan oluşan tam takım. Tamamı yoğun altın vermeyli. Çatal, kaşık, bıçak tutamak kısımları kalemişi tekniği ile stile. Bitkisel motifler arasına Osmanlı Tuğra tezyinli.Sah ve çeşnili. 

Ölçü: Takribi 140 gr.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  ÖZEL MUHAFAZASINDA SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ SEYAHAT TAKIMI-19. yy. Osmanlı. Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. 3 parçadan oluşan tam takım. Tamamı yoğun altın vermeyli. Çatal, kaşık, bıçak tutamak kısımları kalemişi tekniği ile stile. Bitkisel motifler arasına Osmanlı Tuğra tezyinli.Sah ve çeşnili. Ölçü: Takribi 140 gr.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ MUMLUK (ŞİNANAY)-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, üç bilezikli, silindirik gövdeli. Düz çevreli ağız kısmı dışa dönük, geniş. Taban çevresi ve gövde kısmı kalemişi stile. Bitkisel motifli. Halka formundaki tutamak kısmı yaprak betimlemeli. Çok iyi kondüsyonlu eser nadir rastlanılacak eserler statüsündedir. 

Ölçü: 214 gr, 14 x 7 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ MUMLUK (ŞİNANAY)-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909) . Gümüşten mamül. Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı. Yuvarlak formlu tabandan yükselen, üç bilezikli, silindirik gövdeli. Düz çevreli ağız kısmı dışa dönük, geniş. Taban çevresi ve gövde kısmı kalemişi stile. Bitkisel motifli. Halka formundaki tutamak kısmı yaprak betimlemeli. Çok iyi kondüsyonlu eser nadir rastlanılacak eserler statüsündedir. Ölçü: 214 gr, 14 x 7 cm.

  TLSold
 • 800 DAMGALI AVRUPA GÜMÜŞ KAŞIK-19. yy. Avrupa. Gümüşten mamül. 800 damgalı. Sarmal formunda tutamak ucu bitkisel motif süslemeli. Yuvarlak gövde bordürü dalgalı kesimli. Gövde yüzeyi tamamı delikli, süzgeç formunda. İyi kondüsyonlu. 

Ölçü: 41 gr, 19 cm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  800 DAMGALI AVRUPA GÜMÜŞ KAŞIK-19. yy. Avrupa. Gümüşten mamül. 800 damgalı. Sarmal formunda tutamak ucu bitkisel motif süslemeli. Yuvarlak gövde bordürü dalgalı kesimli. Gövde yüzeyi tamamı delikli, süzgeç formunda. İyi kondüsyonlu. Ölçü: 41 gr, 19 cm.

  TLSold
 • ODİOT A PARİS GÜMÜŞ ÇAY SETİ-19. yy. Avrupa. Dünyaca ünlü odiot a Paris damgalı. Gümüşten mamül. Çaydanlık, şekerlik ve sütlük olmak üzere 3 parçadan oluşan takım. Dört zarif ayakla yükseltilen, silindirik formlu, düz dipli, dalgalı gövdeli. Artdeco tarzı. Tüm yüzeyleri yoğun bitkisel motifli. Zarif kulp detaylı. Çaydanlık ağzı ejderha betimlemeli. Çaydanlık ve şekerlik kapak tutamağı çiçek figürlü. Her parçanın iç yüzeyi yoğun altın vermeyli. Yüksek kondüsyon ve yüksek ebatlı. 

Ölçü: 2500 gr, Çaydanlık: 18 x 28 cm, Şekerlik: 17 x 21 cm, Sütlük: 10 x 18 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  ODİOT A PARİS GÜMÜŞ ÇAY SETİ-19. yy. Avrupa. Dünyaca ünlü odiot a Paris damgalı. Gümüşten mamül. Çaydanlık, şekerlik ve sütlük olmak üzere 3 parçadan oluşan takım. Dört zarif ayakla yükseltilen, silindirik formlu, düz dipli, dalgalı gövdeli. Artdeco tarzı. Tüm yüzeyleri yoğun bitkisel motifli. Zarif kulp detaylı. Çaydanlık ağzı ejderha betimlemeli. Çaydanlık ve şekerlik kapak tutamağı çiçek figürlü. Her parçanın iç yüzeyi yoğun altın vermeyli. Yüksek kondüsyon ve yüksek ebatlı. Ölçü: 2500 gr, Çaydanlık: 18 x 28 cm, Şekerlik: 17 x 21 cm, Sütlük: 10 x 18 cm.

  TLSold
 • RUS 84 DAMGALI SAVATLI GÜMÜŞ TÜTÜN TABAKASI -19. yy. Rus 84 damgalı. Gümüşten mamül. Dörtgen formlu. Oval köşeli. İki parça üzeri yoğun savat işçilikli. Ön yüzü ''Savaş Sahnesi'' betimlemeli. Arka yüzü çelenk içerisinde ''A.Y.'' inisiyalli. İç yüzeyinin üç köşesi damgalı. 

Ölçü: 145.5 gr, 10 x 6 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  RUS 84 DAMGALI SAVATLI GÜMÜŞ TÜTÜN TABAKASI -19. yy. Rus 84 damgalı. Gümüşten mamül. Dörtgen formlu. Oval köşeli. İki parça üzeri yoğun savat işçilikli. Ön yüzü ''Savaş Sahnesi'' betimlemeli. Arka yüzü çelenk içerisinde ''A.Y.'' inisiyalli. İç yüzeyinin üç köşesi damgalı. Ölçü: 145.5 gr, 10 x 6 cm.

  TLSold
 • VAN DAMGALI SAVATLI GÜMÜŞ TÜTÜN TABAKASI-19. yy. Gümüşten mamül. İç kısmı Van Damgalı ve 1 Kuruş Pul üzeri Sultan Abdülhamid Han tuğralı. Eski Türkçe “Van” yazılı. Çiçek motifli zemin üzeri ''Van Kalesi'' tezyinli. Arka yüzeyi savatlı zemin ortası çiçek buketi süslemeli. Mektup tipi tabakanın savat köşelerinde ufak dökülmesi mevcuttur. 

Ölçü: 140 gr, 10 x 8 cm.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  VAN DAMGALI SAVATLI GÜMÜŞ TÜTÜN TABAKASI-19. yy. Gümüşten mamül. İç kısmı Van Damgalı ve 1 Kuruş Pul üzeri Sultan Abdülhamid Han tuğralı. Eski Türkçe “Van” yazılı. Çiçek motifli zemin üzeri ''Van Kalesi'' tezyinli. Arka yüzeyi savatlı zemin ortası çiçek buketi süslemeli. Mektup tipi tabakanın savat köşelerinde ufak dökülmesi mevcuttur. Ölçü: 140 gr, 10 x 8 cm.

  TLSold
 • OSMANLI SAVATLI GÜMÜŞ KAMA-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kabza ve kını gümüşten mamül. Yoğun savat işçilikli. Bitkisel motifli. Değişik geometrik desenli. Kın üzeri ''Osmanlı Tuğrası'' tezyinli. Firuze taşı ile süslü. 

Ölçü: 25 cm.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  OSMANLI SAVATLI GÜMÜŞ KAMA-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kabza ve kını gümüşten mamül. Yoğun savat işçilikli. Bitkisel motifli. Değişik geometrik desenli. Kın üzeri ''Osmanlı Tuğrası'' tezyinli. Firuze taşı ile süslü. Ölçü: 25 cm.

  TLSold
 • AFYON İŞİ GÜMÜŞ KAKMA AĞIZLIK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Afyon işi. Gümüş üzeri kakma işçiliği ile dekorlu. Bitkisel ve geometrik desenli. Uç kısmı damla kehribardan imal. Gövde ortası kemik üzeri gümüş süslemeli. 

Ölçü: 13 cm.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  AFYON İŞİ GÜMÜŞ KAKMA AĞIZLIK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Afyon işi. Gümüş üzeri kakma işçiliği ile dekorlu. Bitkisel ve geometrik desenli. Uç kısmı damla kehribardan imal. Gövde ortası kemik üzeri gümüş süslemeli. Ölçü: 13 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ OSMANLI ARMUDİYE-19. yy. Osmanlı Dönemi. Özel muhafazasının içerisinde. Gümüşten mamül. Gövde yüzeyi altın vermeyle zenginleştirilen eserin orta kısmında ''MaşaAllah'' yazısı ve Nazar Duası bulunmakta olup, döneminde yenidoğan bebeklere takdim edilmek üzere tasarlanmıştır. 

Ölçü: 8 gr, 6.5 x 5 cm.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  GÜMÜŞ ÜZERİ ALTIN VERMEYLİ OSMANLI ARMUDİYE-19. yy. Osmanlı Dönemi. Özel muhafazasının içerisinde. Gümüşten mamül. Gövde yüzeyi altın vermeyle zenginleştirilen eserin orta kısmında ''MaşaAllah'' yazısı ve Nazar Duası bulunmakta olup, döneminde yenidoğan bebeklere takdim edilmek üzere tasarlanmıştır. Ölçü: 8 gr, 6.5 x 5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI TOMBAK BUHURDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Osmanlı tombak işçiliği ile çalışılmış yuvarlak tabla içinde yükselen, silindir formlu buhurdan kubbemsi formlu kapaklı, kapak üzeri rokoko stil ajur çalışmalı, gövde yüzeyi kazıma bitkisel motiflerle dekorludur. Açılabilir hazneye sahip buhurdanın taban ve kapak kısmı iyi kondüsyonlu olup; gövde ortasında altın silinmesi mevcuttur ve büyük ebatlıdır.

 Ölçü: 20 x 18 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  OSMANLI TOMBAK BUHURDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Osmanlı tombak işçiliği ile çalışılmış yuvarlak tabla içinde yükselen, silindir formlu buhurdan kubbemsi formlu kapaklı, kapak üzeri rokoko stil ajur çalışmalı, gövde yüzeyi kazıma bitkisel motiflerle dekorludur. Açılabilir hazneye sahip buhurdanın taban ve kapak kısmı iyi kondüsyonlu olup; gövde ortasında altın silinmesi mevcuttur ve büyük ebatlıdır. Ölçü: 20 x 18 cm.

  TLSold
 • OSMANLI TOMBAK SAHAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Osmanlı'nın nadide tombak işçiliği ile çalışılmış. Kondisyon ve form olarak kusursuz niteliklere sahip sahan yayvan yuvarlak formlu ve piramidal kapaklı. Kapak yüzeyi girlandlı. Kalem işi dallar ve çiçekler ile dekorlu. Bitkisel motiflerin içi noktalama tekniği ile dolgulu. Aplike kapak tutamağı kozalak formunda. Yüksek sanat değerine sahip eser Güner Liman Bey onaylı ve belgelidir. 

Ölçü: 19 x 15 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  OSMANLI TOMBAK SAHAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Osmanlı'nın nadide tombak işçiliği ile çalışılmış. Kondisyon ve form olarak kusursuz niteliklere sahip sahan yayvan yuvarlak formlu ve piramidal kapaklı. Kapak yüzeyi girlandlı. Kalem işi dallar ve çiçekler ile dekorlu. Bitkisel motiflerin içi noktalama tekniği ile dolgulu. Aplike kapak tutamağı kozalak formunda. Yüksek sanat değerine sahip eser Güner Liman Bey onaylı ve belgelidir. Ölçü: 19 x 15 cm.

  TLSold
 • BOSNA İŞİ TOMBAK KAHVEDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Bosna işi. Tombaktan mamül. Yuvarlak düz dipli, pedestal ayaklı, şişkin gövdeli ve silindirik formlu kahvedan aplike kulplu ve kapaklı olup, gaga ağızlı kahvedanın kapağı kubbemsi formludur ve yüzey komple kabartmalı bitkisel motiflerle süslenmiştir. 

Ölçü: 13 cm.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  BOSNA İŞİ TOMBAK KAHVEDAN-19. yy. Osmanlı Dönemi. Bosna işi. Tombaktan mamül. Yuvarlak düz dipli, pedestal ayaklı, şişkin gövdeli ve silindirik formlu kahvedan aplike kulplu ve kapaklı olup, gaga ağızlı kahvedanın kapağı kubbemsi formludur ve yüzey komple kabartmalı bitkisel motiflerle süslenmiştir. Ölçü: 13 cm.

  TLSold
 • BOSNA İŞİ TOMBAKLAMA TARZI KAHVE SETİ-19. yy. Osmanlı Dönemi. Bosna işi. Tombaklama tarzı. Yuvarlak formlu, dışa dönük ağızlı bir adet tepsi, düz dipli, huni formlu dört adet zarf, yuvarlak formlu, kubbe kapaklı bir adet şekerlik ve silindirik formlu, elibelinde tutamaklı, gaga ağızlı bir adet kahvedan olmak üzere; 7 parçadan oluşan set yoğun işçiliklerle bezenmiş, bitkisel ve etnik motiflerle süslenmiş olup, altın ve gümüş sıvama işçiliği ile tezyin edilmiştir.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  BOSNA İŞİ TOMBAKLAMA TARZI KAHVE SETİ-19. yy. Osmanlı Dönemi. Bosna işi. Tombaklama tarzı. Yuvarlak formlu, dışa dönük ağızlı bir adet tepsi, düz dipli, huni formlu dört adet zarf, yuvarlak formlu, kubbe kapaklı bir adet şekerlik ve silindirik formlu, elibelinde tutamaklı, gaga ağızlı bir adet kahvedan olmak üzere; 7 parçadan oluşan set yoğun işçiliklerle bezenmiş, bitkisel ve etnik motiflerle süslenmiş olup, altın ve gümüş sıvama işçiliği ile tezyin edilmiştir.

  TLSold
 • OSMANLI CONSTANTİNOPLE VE B. FUCNEZ USTA DAMGALI TOPHANE LÜLE-19. yy. Osmanlı Dönemi. Yuvarlak, ortadan şişkin, alttan dilimli tasarıma sahip olan tophane lüle; yoğun altın işçiliklere, bitkisel desenlere ve lale tezyinine sahip olup; Constantinople ve Tophane Lüleciliğin en ünlü Ustalarından B. Fucnez Usta damgalıdır. 
(Ağız kısmında ufak rötuşu vardır.)

Ölçü: 10 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  OSMANLI CONSTANTİNOPLE VE B. FUCNEZ USTA DAMGALI TOPHANE LÜLE-19. yy. Osmanlı Dönemi. Yuvarlak, ortadan şişkin, alttan dilimli tasarıma sahip olan tophane lüle; yoğun altın işçiliklere, bitkisel desenlere ve lale tezyinine sahip olup; Constantinople ve Tophane Lüleciliğin en ünlü Ustalarından B. Fucnez Usta damgalıdır. (Ağız kısmında ufak rötuşu vardır.) Ölçü: 10 cm.

  TLSold
 • ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde iç ve dış yüzü, Sap ön ve arka kısmı yoğun bitkisel motif ve geometrik desenlerle süslüdür. 
Ölçü: 19.5 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde iç ve dış yüzü, Sap ön ve arka kısmı yoğun bitkisel motif ve geometrik desenlerle süslüdür. Ölçü: 19.5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DEVLET ARMALI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Hazne kısmı Osmanlı Devlet Arması ile dekorlu olan kaşığın sap ve kaşık kenarları yoğun bitkisel motiflerle süslüdür. 

Ölçü: 24 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  OSMANLI DEVLET ARMALI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Hazne kısmı Osmanlı Devlet Arması ile dekorlu olan kaşığın sap ve kaşık kenarları yoğun bitkisel motiflerle süslüdür. Ölçü: 24 cm.

  TLSold
 • ESKİ TÜRKÇE YAZILI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde içi ve dışı yoğun bitkisel motiflerle tezyinli. Sap kısmı ajur işçilikli. Ajur etrafı yoğun eski türkçe yazılı. 

Ölçü: 20 cm.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  ESKİ TÜRKÇE YAZILI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde içi ve dışı yoğun bitkisel motiflerle tezyinli. Sap kısmı ajur işçilikli. Ajur etrafı yoğun eski türkçe yazılı. Ölçü: 20 cm.

  TLSold
 • ESKİ TÜRKÇE YAZILI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde iç ve dış yüzü, Sap ön ve arka kısmı yoğun bitkisel motif ve geometrik desenlerle süslüdür. 

Ölçü: 23 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  ESKİ TÜRKÇE YAZILI ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Gövde iç ve dış yüzü, Sap ön ve arka kısmı yoğun bitkisel motif ve geometrik desenlerle süslüdür. Ölçü: 23 cm.

  TLSold
 • ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. Kaşık ön yüzü gövdeden tutamak ucuna kadar silme bitkisel ve geometrik desenli. Sap kısmı eski türkçe yazılı. Arka kısımları çiçek figürlü. 

Ölçü: 23 cm.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. Kaşık ön yüzü gövdeden tutamak ucuna kadar silme bitkisel ve geometrik desenli. Sap kısmı eski türkçe yazılı. Arka kısımları çiçek figürlü. Ölçü: 23 cm.

  TLSold
 • SİKKE FORMUNDA ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. Sikke formunda. Gövde yüzeyi ve tutamak kısmı bitkisel motiflerle tezyinli. 

Ölçü: 22 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  SİKKE FORMUNDA ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. Sikke formunda. Gövde yüzeyi ve tutamak kısmı bitkisel motiflerle tezyinli. Ölçü: 22 cm.

  TLSold
 • BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM YAZILI ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. İmzalı. Gövde ortası bitkisel motifli çerçeve içerisinde ''Bismillahirrahmanirrahim'' tasvirli. Gövdeden tutamak ucuna kadar yoğun bitkisel motifli. Kaşık arkası çiçek figürlü. 

Ölçü: 21 cm.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM YAZILI ÇİFT ŞİMŞİR KAŞIK-20. yy. Cumhuriyet Dönemi. Ahşaptan mamül. Çift. İmzalı. Gövde ortası bitkisel motifli çerçeve içerisinde ''Bismillahirrahmanirrahim'' tasvirli. Gövdeden tutamak ucuna kadar yoğun bitkisel motifli. Kaşık arkası çiçek figürlü. Ölçü: 21 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DEVLET ARMALI ÇİFT BAKARA KADEH-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Bakara. Çift. Yuvarlak formlu taban ile yükselen, silindirik, düz, ince boyunlu. Gövde kısmı ağıza doğru geniş. Gövde orta hatlarında grave çalışmalı. Osmanlı Devlet Arması tezyinli. Kondüsyon ve sanat değeri yüksek. 

Ölçü: 15 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  OSMANLI DEVLET ARMALI ÇİFT BAKARA KADEH-19. yy. Sultan II. Abdülhamid Dönemi (1876-1909). Bakara. Çift. Yuvarlak formlu taban ile yükselen, silindirik, düz, ince boyunlu. Gövde kısmı ağıza doğru geniş. Gövde orta hatlarında grave çalışmalı. Osmanlı Devlet Arması tezyinli. Kondüsyon ve sanat değeri yüksek. Ölçü: 15 cm.

  TLSold
 • OSMANLI 2. DERECE OSMANİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gü̈müş üzerine yeşil ve kırmızı renkli mine işçilikli. Hicri 1268 (Miladi 1852) tarihli. Osmaniye Nişanı (Nişan-ı Osmani): “El Müstenit Bittevfikat El Rabbaniye Abdülaziz Han Melikil Devletül Osmaniye” yazılıdır.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  OSMANLI 2. DERECE OSMANİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Gü̈müş üzerine yeşil ve kırmızı renkli mine işçilikli. Hicri 1268 (Miladi 1852) tarihli. Osmaniye Nişanı (Nişan-ı Osmani): “El Müstenit Bittevfikat El Rabbaniye Abdülaziz Han Melikil Devletül Osmaniye” yazılıdır.

  TLSold
 • OSMANLI 3. DERECE MECİDİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Göbek kısmı Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, halka kısmı altından, gövde kısmı gümüşten mamül ve mine işçiliği ile tasarlanmış 'Gayret, Sadakat, Hamiyet' yazıları ve Hicri '1268' tarihi ile çevrelenen 3. derece Osmanlı Mecidi Nişanı.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  OSMANLI 3. DERECE MECİDİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Göbek kısmı Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, halka kısmı altından, gövde kısmı gümüşten mamül ve mine işçiliği ile tasarlanmış 'Gayret, Sadakat, Hamiyet' yazıları ve Hicri '1268' tarihi ile çevrelenen 3. derece Osmanlı Mecidi Nişanı.

  TLSold
 • OSMANLI 1. DERECE TUĞRALI MECİDİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırım modeli. Osmanlı tuğralı. Göbek kısmı Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, halka kısmı altından, gövde kısmı gümüşten mamül ve mine işçiliği ile tasarlanmış 'Gayret, Sadakat, Hamiyet' yazıları ve Hicri '1268' tarihi ile çevrelenen 1. derece Osmanlı Mecidi Nişanı.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  OSMANLI 1. DERECE TUĞRALI MECİDİ NİŞANI-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırım modeli. Osmanlı tuğralı. Göbek kısmı Sultan II. Abdülhamid Han tuğralı, halka kısmı altından, gövde kısmı gümüşten mamül ve mine işçiliği ile tasarlanmış 'Gayret, Sadakat, Hamiyet' yazıları ve Hicri '1268' tarihi ile çevrelenen 1. derece Osmanlı Mecidi Nişanı.

  TLSold
 • OSMANLI ELMAS KALP KOLYE UCU-19. yy. Osmanlı Dönemi. 12 ayar altından mamül. Gövde kısmı kalp formunda. Formun ön yüzü takribi 8 ct eski kesim elmas taşlarla bezeli olup; arka yüzü yoğun kalem işçilikli ve bitkisel motiflidir. Uç kısmındaki kuş figürünün gövde ve kanatları elmas taşlarla süslenmiş olup; göz kısmı yakut taşı ile zenginleştirilmiştir. 

Ölçü: 25 gr.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  OSMANLI ELMAS KALP KOLYE UCU-19. yy. Osmanlı Dönemi. 12 ayar altından mamül. Gövde kısmı kalp formunda. Formun ön yüzü takribi 8 ct eski kesim elmas taşlarla bezeli olup; arka yüzü yoğun kalem işçilikli ve bitkisel motiflidir. Uç kısmındaki kuş figürünün gövde ve kanatları elmas taşlarla süslenmiş olup; göz kısmı yakut taşı ile zenginleştirilmiştir. Ölçü: 25 gr.

  TLSold
 • KAZAYAĞI MODELİ ALTIN ELMAS YÜZÜK-8 ayar altından mamül. Kazayağı modeli. Halka kısmının iki kenarı ''ALLAH'' lafzı ve Camii tezyinli. Tepe kısmı gül formunda. Takribi 1 ct elmasla bezeli. Özel kutusunun içerisinde. 

Ölçü: 16.5 gr.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  KAZAYAĞI MODELİ ALTIN ELMAS YÜZÜK-8 ayar altından mamül. Kazayağı modeli. Halka kısmının iki kenarı ''ALLAH'' lafzı ve Camii tezyinli. Tepe kısmı gül formunda. Takribi 1 ct elmasla bezeli. Özel kutusunun içerisinde. Ölçü: 16.5 gr.

  TLSold
 • KUBBE FORMLU ELMASLI YÜZÜK-8 ayar altından mamül. Dikdörtgen formlu tabandan yükselen yüzüğün orta hattı kubbe formunda ceyt taşı ile zenginleştirilmiş olup; çevresi takribi 1.5 ct elmas taşlarla bezelidir. 

Ölçü: 14 gr.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  KUBBE FORMLU ELMASLI YÜZÜK-8 ayar altından mamül. Dikdörtgen formlu tabandan yükselen yüzüğün orta hattı kubbe formunda ceyt taşı ile zenginleştirilmiş olup; çevresi takribi 1.5 ct elmas taşlarla bezelidir. Ölçü: 14 gr.

  TLSold
 • OSMANLI AY YILDIZ SORGUÇ-19. yy. Osmanlı Dönemi. 12 ayar altından mamül. Takribi 5.5 ct elmas taşlarla bezeli. Yakut taşlarla zenginleştirilmiş. Taç formunda. Bitkisel motifli. Tepe kısmı ay yıldız figürlü. Son derece nadide ve kusursuz. Özel muhafazasının içerisinde. 

Ölçü: 66.6 gr.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  OSMANLI AY YILDIZ SORGUÇ-19. yy. Osmanlı Dönemi. 12 ayar altından mamül. Takribi 5.5 ct elmas taşlarla bezeli. Yakut taşlarla zenginleştirilmiş. Taç formunda. Bitkisel motifli. Tepe kısmı ay yıldız figürlü. Son derece nadide ve kusursuz. Özel muhafazasının içerisinde. Ölçü: 66.6 gr.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE İŞÇİLİKLİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Avrupa damgalı. Gümüşten mamül. Yuvarlak formlu. Bordür ve kapak yüzeyi sarı renkli yoğun mine işçilikli. Kapak orta hattı ''Eros Bebek'' motifli. Kutu iç yüzeyi yoğun altın vermeyli. Kondüsyon açısından çok iyi durumda. 

Ölçü: 82 gr, 6.5 x 6.5 cm.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE İŞÇİLİKLİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Avrupa damgalı. Gümüşten mamül. Yuvarlak formlu. Bordür ve kapak yüzeyi sarı renkli yoğun mine işçilikli. Kapak orta hattı ''Eros Bebek'' motifli. Kutu iç yüzeyi yoğun altın vermeyli. Kondüsyon açısından çok iyi durumda. Ölçü: 82 gr, 6.5 x 6.5 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ BRONZ DRESUAR SAATİ-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül gövde üzeri yoğun ve fevkalade altın dore işçilikli, tepe kısmında 'Fransız kıyafetli lir çalan kadın' figürü bulunan, göbek kısmında 'At üzerinde savaşçı' figürü barındıran ve dört zarif ayakla yükseltilen saatin yüzeyi yoğun kabartmalı işçiliklerle bezenmiştir. 

Ölçü: 51 x 39 cm.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  FRANSIZ BRONZ DRESUAR SAATİ-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül gövde üzeri yoğun ve fevkalade altın dore işçilikli, tepe kısmında 'Fransız kıyafetli lir çalan kadın' figürü bulunan, göbek kısmında 'At üzerinde savaşçı' figürü barındıran ve dört zarif ayakla yükseltilen saatin yüzeyi yoğun kabartmalı işçiliklerle bezenmiştir. Ölçü: 51 x 39 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ BRONZ ŞÖMİNE SAATİ-18 yy sonu. Fransız. Bronzdan mamül edilen, altın dore işçiliklerle bezenen ve dört zarif ayaklı kaide ile yükseltilen saatin tepe kısmında iki adet eros bebek barındıran şömine saati çok büyük ebatlı olup saat kadran kısmı Imperial damgalıdır. 

Ölçü: 52 x 40 cm.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  FRANSIZ BRONZ ŞÖMİNE SAATİ-18 yy sonu. Fransız. Bronzdan mamül edilen, altın dore işçiliklerle bezenen ve dört zarif ayaklı kaide ile yükseltilen saatin tepe kısmında iki adet eros bebek barındıran şömine saati çok büyük ebatlı olup saat kadran kısmı Imperial damgalıdır. Ölçü: 52 x 40 cm.

  TLSold
 • FANUS İÇERİSİNDE BRONZ MASA SAATİ-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Dört ayakla yükseltilen ve bronz üzeri altın vermeyli geniş kaideye sahip olan masa saatinin tepe kısmında 'Atlı Savaşçı' figürü yer almaktadır. Özel fanusunun içerisinde yer alan saat çok iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: Fanussuz: 35 x 20 cm, Fanuslu: 54 x 30 cm.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  FANUS İÇERİSİNDE BRONZ MASA SAATİ-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Dört ayakla yükseltilen ve bronz üzeri altın vermeyli geniş kaideye sahip olan masa saatinin tepe kısmında 'Atlı Savaşçı' figürü yer almaktadır. Özel fanusunun içerisinde yer alan saat çok iyi kondüsyonludur. Ölçü: Fanussuz: 35 x 20 cm, Fanuslu: 54 x 30 cm.

  TLSold
 • AVRUPA İŞİ TUTYA HOKKA-19. yy. Avrupa. Dörtgen formlu ahşap zemin üzerine üç zarif ayakla yükseltilmiş. Gövde yüzeyi tutyadan mamül. At formunda. Formun gövde kısmında silindirik uzayan hazne. Hazne etrafı 'Atlı Savaşçı sahnesi ve bitkisel motiflerle dekorlu. 

Ölçü: 18 x 10 cm.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  AVRUPA İŞİ TUTYA HOKKA-19. yy. Avrupa. Dörtgen formlu ahşap zemin üzerine üç zarif ayakla yükseltilmiş. Gövde yüzeyi tutyadan mamül. At formunda. Formun gövde kısmında silindirik uzayan hazne. Hazne etrafı 'Atlı Savaşçı sahnesi ve bitkisel motiflerle dekorlu. Ölçü: 18 x 10 cm.

  TLSold
 • OSMANLI DAMGALI PİRİNÇ HOKKA-19. yy. Pirinçten mamül, dikdörtgen formda tasarlanan zemin dört zarif ayakla yükseltilmekte olup, orta hattından camdan mamül kare formunda tek hazneye sahip olmakta ve Osmanlı Damgası barındırmaktadır. 

Ölçü: 19 x 8 cm.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  OSMANLI DAMGALI PİRİNÇ HOKKA-19. yy. Pirinçten mamül, dikdörtgen formda tasarlanan zemin dört zarif ayakla yükseltilmekte olup, orta hattından camdan mamül kare formunda tek hazneye sahip olmakta ve Osmanlı Damgası barındırmaktadır. Ölçü: 19 x 8 cm.

  TLSold
 • KÂBE TASVİRLİ PİRİNÇ TEPSİ-20.yy. Pirinçten mamül. Dikdörtgen formlu. Derin, düz dipli. Dışa dönük dörtgen ağızlı. Bordür kısımları ajur işçiliği ile tasarlanan eserin iki köşesinde zarif iki kulbu mevcut olup, gövde yüzeyi ''KÂBE'' tasviri ile dekore edilmiş ve ''Mekke El Mükerreme'' yazısı barındırmaktadır. 

Ölçü: 38 x 23 cm.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  KÂBE TASVİRLİ PİRİNÇ TEPSİ-20.yy. Pirinçten mamül. Dikdörtgen formlu. Derin, düz dipli. Dışa dönük dörtgen ağızlı. Bordür kısımları ajur işçiliği ile tasarlanan eserin iki köşesinde zarif iki kulbu mevcut olup, gövde yüzeyi ''KÂBE'' tasviri ile dekore edilmiş ve ''Mekke El Mükerreme'' yazısı barındırmaktadır. Ölçü: 38 x 23 cm.

  TLSold
 • VARAKLI KAVUKLUK-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Ahşaptan mamül, iki kattan oluşan ve kat arasında zarif işçilkleri barındıran kavukluk altın varakla zenginleştirilmiş olup şık bitkisel desenlere sahiptir.

 Ölçü: 70 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  VARAKLI KAVUKLUK-19. yy. Fransız. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Ahşaptan mamül, iki kattan oluşan ve kat arasında zarif işçilkleri barındıran kavukluk altın varakla zenginleştirilmiş olup şık bitkisel desenlere sahiptir. Ölçü: 70 cm.

  TLSold
 • UZAKDOĞU LATERNALI SAATLİ BRONZ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Fransız. Uzakdoğu pazarına özel tasarlanmış, iki kenarı bombeli gravür işçilikli, dört ayakla yükseltilen, çekmeceli kaidesi ve tutamak tavanı bronzdan mamül edilmiş, içerisinde balerin figürleri ve saat barındıran lakernalı mücevher kutusu çalışır durumdadır. 

Ölçü: 15.5 x 15 cm.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  UZAKDOĞU LATERNALI SAATLİ BRONZ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Fransız. Uzakdoğu pazarına özel tasarlanmış, iki kenarı bombeli gravür işçilikli, dört ayakla yükseltilen, çekmeceli kaidesi ve tutamak tavanı bronzdan mamül edilmiş, içerisinde balerin figürleri ve saat barındıran lakernalı mücevher kutusu çalışır durumdadır. Ölçü: 15.5 x 15 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ BRONZ EL AYNASI-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül. Zarif sarmal tasarımlı sapının iki köşesi bitkisel motifli olup, ayna kısmı yuvarlak formda, baklava dilimli tasarımlı, bitkisel motifli ve yuvarlak bezelidir. İyi kondüsyonlu eser içerisinde taş aynaya sahiptir. 

Ölçü: 31 cm.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  FRANSIZ BRONZ EL AYNASI-19. yy. Fransız. Bronzdan mamül. Zarif sarmal tasarımlı sapının iki köşesi bitkisel motifli olup, ayna kısmı yuvarlak formda, baklava dilimli tasarımlı, bitkisel motifli ve yuvarlak bezelidir. İyi kondüsyonlu eser içerisinde taş aynaya sahiptir. Ölçü: 31 cm.

  TLSold
 • OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Büyük ebatlı, yuvarlak formlu, düz dipli, kadife bordürlü tasarlanan eserin kapak yüzeyi komple sırma işçiliği ile üst düzey tasarıma sahip olup, kuş tasviri, bitkisel motifler, lale ve gül betimlemeleri ile dekore edilmiştir ve çok iyi kondüsyonludur. 

Ölçü: 20 x 5 cm.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  OSMANLI PAZARINA YAPILMIŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ MÜCEVHER KUTUSU-19. yy. Osmanlı pazarına özel yapılmış. Büyük ebatlı, yuvarlak formlu, düz dipli, kadife bordürlü tasarlanan eserin kapak yüzeyi komple sırma işçiliği ile üst düzey tasarıma sahip olup, kuş tasviri, bitkisel motifler, lale ve gül betimlemeleri ile dekore edilmiştir ve çok iyi kondüsyonludur. Ölçü: 20 x 5 cm.

  TLSold
 • EDMONDO DE AMİCİS ''Constantinople”-Constantinople, par Edmondo de Amicis, ouvrage traduit de l‘italien avec l‘autorisation de l‘auteur par Mme. J. Colomb et illustré de 183 reproductions de dessins pris sur nature par C. Biseo, Hachette, Paris 1883. Seyahatnameleri ile meşhur ünlü yazar Edmondo De Amicis'in İstanbul'u anlattığı eserinde Boğaziçinden Galataya, Kapalıçarşıdan Hasköye kadar bütün İstanbul semtleri; kayıklar, kadınlar, tiyatrolar, dervişler, afetler, manzaralar vb birçok yönünden ele almış olup, üslup ve içerik bakımından çok zengindir. 

Ölçü: 28 x 20 cm.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  EDMONDO DE AMİCİS ''Constantinople”-Constantinople, par Edmondo de Amicis, ouvrage traduit de l‘italien avec l‘autorisation de l‘auteur par Mme. J. Colomb et illustré de 183 reproductions de dessins pris sur nature par C. Biseo, Hachette, Paris 1883. Seyahatnameleri ile meşhur ünlü yazar Edmondo De Amicis'in İstanbul'u anlattığı eserinde Boğaziçinden Galataya, Kapalıçarşıdan Hasköye kadar bütün İstanbul semtleri; kayıklar, kadınlar, tiyatrolar, dervişler, afetler, manzaralar vb birçok yönünden ele almış olup, üslup ve içerik bakımından çok zengindir. Ölçü: 28 x 20 cm.

  TLSold
 • OSMANLI SULTANI TASVİRLİ TABLO-19.yy. Osmanlı. Tuval üzeri yağlıboya. ''Boynunda Çapa Formunda Broşla Sandal Keyfi Yapan Kadın''. 

Ölçü: 53 x 55 cm (çerçevesiz)

  Lot No: 122

  Lot: 122

  OSMANLI SULTANI TASVİRLİ TABLO-19.yy. Osmanlı. Tuval üzeri yağlıboya. ''Boynunda Çapa Formunda Broşla Sandal Keyfi Yapan Kadın''. Ölçü: 53 x 55 cm (çerçevesiz)

  TLSold
 • MAXİME DASTUGUE (1851-1909)- Tuval üzeri yağlı boya. İmzalı. ''Eyüpsultan''. (Duralite marufle) 

Ölçü: 37 x 57 cm (çerçevesiz)

  Lot No: 123

  Lot: 123

  MAXİME DASTUGUE (1851-1909)- Tuval üzeri yağlı boya. İmzalı. ''Eyüpsultan''. (Duralite marufle) Ölçü: 37 x 57 cm (çerçevesiz)

  TLSold
 • T.HOMASSON-Tuval üzeri yağlı boya. İmzalı. ''İstanbul''. 

Ölçü: 38 x 64 cm (çerçevesiz)

  Lot No: 124

  Lot: 124

  T.HOMASSON-Tuval üzeri yağlı boya. İmzalı. ''İstanbul''. Ölçü: 38 x 64 cm (çerçevesiz)

  TLSold
 • ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. Avrupa imzalı. ''Natürmort''. 

Ölçü: 118 x 79 cm (çerçevesiz)

  Lot No: 125

  Lot: 125

  ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. Avrupa imzalı. ''Natürmort''. Ölçü: 118 x 79 cm (çerçevesiz)

  TLSold
 • ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. İmzalı. ''Natürmort'' 

Ölçü: 64 x 38 cm (çerçevesiz)

  Lot No: 127

  Lot: 127

  ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. İmzalı. ''Natürmort'' Ölçü: 64 x 38 cm (çerçevesiz)

  TLSold
 • ONNİK DER AZARİAN (1883-1935)-Kağıt üzeri guajboya. İmzalı. ''İstanbul''. 

Ölçü: 33 x 21 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  ONNİK DER AZARİAN (1883-1935)-Kağıt üzeri guajboya. İmzalı. ''İstanbul''. Ölçü: 33 x 21 cm.

  TLSold
 • ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. ''Soyut Kompozisyon'' Ölçü: 50 x 48 cm.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  ANONİM-Tuval üzeri yağlıboya. ''Soyut Kompozisyon'' Ölçü: 50 x 48 cm.

  TLSold
 • SULTAN MEHMED REŞAT TUĞRALI BERAT-Bâbüssaâde Ağası İbrahim Ağa’nın İstanbul’da Uzun Yusuf mahallesindeki Mektep ve Çeşmesi vakfının yevmî 10 akçe ile vazifelisi olan Hatice Hanım vefat ettiğinden onun yerine bu vazifenin iki evladından Vesile Hanımın kızları Hatice Râsime ve Hayriye Hanımlara verildiği, ancak yaşları küçük olduğundan büyüyünceye kadar babaları ve velileri olan Zeynelâbidîn Efendi’ye vekâleten vazifenin verildiğine dair 26 Zilkâde 1330/6 Kasım 1912 tarihli ve Sultan Mehmed Reşad tuğralı berât. 

Ölçü: 79 x 56 cm.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  SULTAN MEHMED REŞAT TUĞRALI BERAT-Bâbüssaâde Ağası İbrahim Ağa’nın İstanbul’da Uzun Yusuf mahallesindeki Mektep ve Çeşmesi vakfının yevmî 10 akçe ile vazifelisi olan Hatice Hanım vefat ettiğinden onun yerine bu vazifenin iki evladından Vesile Hanımın kızları Hatice Râsime ve Hayriye Hanımlara verildiği, ancak yaşları küçük olduğundan büyüyünceye kadar babaları ve velileri olan Zeynelâbidîn Efendi’ye vekâleten vazifenin verildiğine dair 26 Zilkâde 1330/6 Kasım 1912 tarihli ve Sultan Mehmed Reşad tuğralı berât. Ölçü: 79 x 56 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI BERAT-19.yy. Osmanlı. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Konu: Zaptiye Nezareti kâtibi Mehmed Kudretullah Bey’e beşinci rütbeden Mecidî nişanı verilmesi. Tarih: 8 Nisan 1898. 

Ölçü : 55 x 38 cm.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI BERAT-19.yy. Osmanlı. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Konu: Zaptiye Nezareti kâtibi Mehmed Kudretullah Bey’e beşinci rütbeden Mecidî nişanı verilmesi. Tarih: 8 Nisan 1898. Ölçü : 55 x 38 cm.

  TLSold
 • SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI BERAT-19. yy. Osmanlı. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Konu: Mekteb-i Bahriye (Denizcilik okulu) ikinci sınıf öğrencisi olup resim sanatında maharet gösteren Namık Efendi'ye gümüş iftihar madalyası beratı. Tarih: 7 Haziran 1894 (3 Zilhicce 1311 Hicri). 

Ölçü: 55 x 24 cm.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN TUĞRALI OSMANLI BERAT-19. yy. Osmanlı. Sultan II. Abdülhamid Han (1876-1909) tuğralı. Konu: Mekteb-i Bahriye (Denizcilik okulu) ikinci sınıf öğrencisi olup resim sanatında maharet gösteren Namık Efendi'ye gümüş iftihar madalyası beratı. Tarih: 7 Haziran 1894 (3 Zilhicce 1311 Hicri). Ölçü: 55 x 24 cm.

  TLSold
 • OSMANLI BELGE-Eski ahşap varaklı çerçevesinin içerisinde ''Sanayi-i Nefîse Mektebi Matbaası” logo eskizi. 

Ölçü: 16 x 13 cm.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  OSMANLI BELGE-Eski ahşap varaklı çerçevesinin içerisinde ''Sanayi-i Nefîse Mektebi Matbaası” logo eskizi. Ölçü: 16 x 13 cm.

  TLSold
 • HATTAT HAFIZ-Hattat Hafız ketebeli. Tarih: Hicri 1412 (Miladi 1991). ''Osmanlı Tuğrası'' formunda Celi Sülüs hat. 

Ölçü: 49 x 33 cm.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  HATTAT HAFIZ-Hattat Hafız ketebeli. Tarih: Hicri 1412 (Miladi 1991). ''Osmanlı Tuğrası'' formunda Celi Sülüs hat. Ölçü: 49 x 33 cm.

  TLSold
 • ABDULLAH RIZA-Kumaş üzeri, resimli, hediyelik hat levha. Hat: Sülüs Usta: Abdullah Rıza Sağ üstte Kâbe ve solunda Ravza-i Mutahhara resmi yer almaktadır. Tuğra formundaki hadîs-i şerîf: “Benim şefaatim ümmetimin büyük günah işlemiş olanlarınadır” demektedir. Altında ise yine Hazreti Peygamber’e ait olduğu rivayet edilen: “Mülkün sahibi olduğu gerçek ve varlığıyla birliği apaçık olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Vadinde sadık ve emin olan Muhammed ise Allah’ın Rasûlüdür” duası yer almaktadır. En altta ise ‘Medine-i münevvere hatırası’ ibaresiyle adres yazmaktadır. 

Ölçü: 59 x 43 cm.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  ABDULLAH RIZA-Kumaş üzeri, resimli, hediyelik hat levha. Hat: Sülüs Usta: Abdullah Rıza Sağ üstte Kâbe ve solunda Ravza-i Mutahhara resmi yer almaktadır. Tuğra formundaki hadîs-i şerîf: “Benim şefaatim ümmetimin büyük günah işlemiş olanlarınadır” demektedir. Altında ise yine Hazreti Peygamber’e ait olduğu rivayet edilen: “Mülkün sahibi olduğu gerçek ve varlığıyla birliği apaçık olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Vadinde sadık ve emin olan Muhammed ise Allah’ın Rasûlüdür” duası yer almaktadır. En altta ise ‘Medine-i münevvere hatırası’ ibaresiyle adres yazmaktadır. Ölçü: 59 x 43 cm.

  TLSold
 • OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE SECCADE-19 yy. Osmanlı Dönemi. Bordo renk kadife üzeri çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli. Tepeden kandil sarkıtmalı, çok iyi kondüsyonda seccade. 

Ölçü: 140 x 90 cm.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE SECCADE-19 yy. Osmanlı Dönemi. Bordo renk kadife üzeri çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli. Tepeden kandil sarkıtmalı, çok iyi kondüsyonda seccade. Ölçü: 140 x 90 cm.

  TLSold
 • ÇERÇEVESİNDE OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE SECCADE-19 yy. Osmanlı Dönemi. Bordo renk kadife üzeri çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli, çok iyi kondüsyonda seccade. 

Ölçü: 161 x 91 cm.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  ÇERÇEVESİNDE OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE SECCADE-19 yy. Osmanlı Dönemi. Bordo renk kadife üzeri çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli, çok iyi kondüsyonda seccade. Ölçü: 161 x 91 cm.

  TLSold
 • OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE ÖRTÜ-19 yy. Osmanlı Dönemi. Lacivert renk kadife üzeri, ortası yıldız figüründe madalyon içerisinde çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli, çok iyi kondüsyonda, kusursuz ve entak görülen örtü. 

Ölçü: 98 x 98 cm.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  OSMANLI YATIK İŞİ ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KADİFE ÖRTÜ-19 yy. Osmanlı Dönemi. Lacivert renk kadife üzeri, ortası yıldız figüründe madalyon içerisinde çiçek tezyinli, kenarları bordürlü ve köşebentli, yatık sırma işçiliği ile geometrik bitkisel dekorlu, bahar dalları, yaprak ve gül tezyinli, çok iyi kondüsyonda, kusursuz ve entak görülen örtü. Ölçü: 98 x 98 cm.

  TLSold
 • SENİHA SULTAN İNİSİYALLİ ÇİFT ÖRTÜ-Merkezleri “S.S.” (Seniha Sultan, Sultan Abdülmecid’in kızı) inisyalli, krem rengi ipek atlas kumaştan mamul, kare formlu örtülerin üzeri sırma ipek ipliklerle stilize karanfil ve bitkisel motiflidir. 

Ölçü: 49 x 49 cm.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  SENİHA SULTAN İNİSİYALLİ ÇİFT ÖRTÜ-Merkezleri “S.S.” (Seniha Sultan, Sultan Abdülmecid’in kızı) inisyalli, krem rengi ipek atlas kumaştan mamul, kare formlu örtülerin üzeri sırma ipek ipliklerle stilize karanfil ve bitkisel motiflidir. Ölçü: 49 x 49 cm.

  TLSold
 • OSMANLI GÜMÜŞ SIRMALI PÜSKÜL-19. yy. Osmanlı Dönemi. İki sallantısının ucunda 2 adet top püskülden oluşan, kıvrık gövdeli, yoğun altın sırma işçiliği ile bezenmiş iyi kondüsyonlu püskül.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  OSMANLI GÜMÜŞ SIRMALI PÜSKÜL-19. yy. Osmanlı Dönemi. İki sallantısının ucunda 2 adet top püskülden oluşan, kıvrık gövdeli, yoğun altın sırma işçiliği ile bezenmiş iyi kondüsyonlu püskül.

  TLSold
 • OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KESE KOLEKSİYONU-19. yy. Osmanlı Dönemi. Altından mamül sırma işçilikli. Armudi formlu. Üç parça. El işçilikli. Farklı ebatlarda ve farklı stillerde.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KESE KOLEKSİYONU-19. yy. Osmanlı Dönemi. Altından mamül sırma işçilikli. Armudi formlu. Üç parça. El işçilikli. Farklı ebatlarda ve farklı stillerde.

  TLSold
 • OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KESE KOLEKSİYONU-19. yy. Osmanlı Dönemi. Altından mamül sırma işçilikli. Yuvarlak formlu. 2 parça. El işçilikli. Cep saati ve mücevher muhafazası.Farklı ebatlarda ve farklı stillerde.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KESE KOLEKSİYONU-19. yy. Osmanlı Dönemi. Altından mamül sırma işçilikli. Yuvarlak formlu. 2 parça. El işçilikli. Cep saati ve mücevher muhafazası.Farklı ebatlarda ve farklı stillerde.

  TLSold
 • OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KUŞAK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Turkuaz mavisi kumaş üzeri gümüş üzeri altın sırma işçilikli. Bağlama kısmı dört boğumlu. Boğum ucu beş adet sallantılı süslemeli. Kazaziye modeli.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  OSMANLI ALTIN SIRMA İŞÇİLİKLİ KUŞAK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Turkuaz mavisi kumaş üzeri gümüş üzeri altın sırma işçilikli. Bağlama kısmı dört boğumlu. Boğum ucu beş adet sallantılı süslemeli. Kazaziye modeli.

  TLSold
 • KEÇE ÜZERİ GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ BOSNA İŞİ TEKSTİL-Keçe üzerine tasarlanmış, yoğun gümüş sırma işçiliği ile dekore edilmiş olan tekstilin üzerine zarif Camii betimlemesi, orta hattında ay yıldız ibaresi ve çevresinde bitkisel motifler barındırmaktadır. 

Ölçü: 35 x 26 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  KEÇE ÜZERİ GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ BOSNA İŞİ TEKSTİL-Keçe üzerine tasarlanmış, yoğun gümüş sırma işçiliği ile dekore edilmiş olan tekstilin üzerine zarif Camii betimlemesi, orta hattında ay yıldız ibaresi ve çevresinde bitkisel motifler barındırmaktadır. Ölçü: 35 x 26 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Siyah renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi çok yoğun gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, bitkisel motifler, etnik desenler ve ön şeridinde ay yıldız motifi tezyin edilmiştir. 

Ölçü: 50 x 50 cm.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Siyah renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi çok yoğun gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, bitkisel motifler, etnik desenler ve ön şeridinde ay yıldız motifi tezyin edilmiştir. Ölçü: 50 x 50 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırmızı renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi çok yoğun gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, baklava dilimli kumaş süslemeleri, bitkisel motifler ve etnik desenler tezyin edilmiştir. 

Ölçü: 50 x 50 cm.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırmızı renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi çok yoğun gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, baklava dilimli kumaş süslemeleri, bitkisel motifler ve etnik desenler tezyin edilmiştir. Ölçü: 50 x 50 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırmızı renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, kumaş süslemeleri, bitkisel motifler ve etnik desenler tezyin edilmiştir. 

Ölçü: 38 x 38 cm.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  GÜMÜŞ SIRMA İŞÇİLİKLİ OSMANLI YELEK-19. yy. Osmanlı Dönemi. Kırmızı renkli kadife üzeri ön, köşe ve arka kısım olmak üzeri tüm yüzeyi gümüş sırma işçiliği ile bezenmiş olan yeleğe, kumaş süslemeleri, bitkisel motifler ve etnik desenler tezyin edilmiştir. Ölçü: 38 x 38 cm.

  TLSold
 • OSMANLI HALK KIYAFETİ-19. yy. Osmanlı. Balkanlılarda yaşamış olan halkın özel günlerde giydiği kıyafet, keçeden mamül edilmiş olup, elbise, ceket ve atkı olmak üzere 3 parçadan oluşmakta, bordo kumaş üzeri etnik desen dekorlu, püskül süslemeli ve ceket kenarları Osmanlı gümüş sırmalıdır. 

Ölçü: 120 x 70 cm.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  OSMANLI HALK KIYAFETİ-19. yy. Osmanlı. Balkanlılarda yaşamış olan halkın özel günlerde giydiği kıyafet, keçeden mamül edilmiş olup, elbise, ceket ve atkı olmak üzere 3 parçadan oluşmakta, bordo kumaş üzeri etnik desen dekorlu, püskül süslemeli ve ceket kenarları Osmanlı gümüş sırmalıdır. Ölçü: 120 x 70 cm.

  TLSold
 • ÖZBEK İŞİ SIRMALI TAKKE-İğne işi tel kırma işçiliği ile tasarlanan, kafa çevresi gümüş sırma işçilikleriyle bezenmiş ve tepe kısmı renkli kumaşlarla stilize edilen Özbek işi takke. 

Ölçü: 17 x 8 cm.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  ÖZBEK İŞİ SIRMALI TAKKE-İğne işi tel kırma işçiliği ile tasarlanan, kafa çevresi gümüş sırma işçilikleriyle bezenmiş ve tepe kısmı renkli kumaşlarla stilize edilen Özbek işi takke. Ölçü: 17 x 8 cm.

  TLSold
 • ÖZBEK İŞİ SIRMALI TAKKE-İğne işi tel kırma işçiliği ile tasarlanan, kafa çevresi altın sırma işçilikleriyle bezenmiş ve tepe kısmı renkli kumaşlarla stilize edilen Özbek işi takke. 

Ölçü: 17 x 10 cm.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  ÖZBEK İŞİ SIRMALI TAKKE-İğne işi tel kırma işçiliği ile tasarlanan, kafa çevresi altın sırma işçilikleriyle bezenmiş ve tepe kısmı renkli kumaşlarla stilize edilen Özbek işi takke. Ölçü: 17 x 10 cm.

  TLSold