Hakkımızda

Antikacılığın duayenlerinden merhum Hacı Fereç Karataş'ın önderliğinde ve Sultan Antik ve Müzayede'nin kurucusu Sayın Tekin Karataş beraberliğinde yarım asrı aşkın antika ve sanat camiasında yer almaktayız. "Bu işi örnek alınacak ve eli öpülecek bir duayenden devralmanın gururu ve mutluluğu en büyük motivasyonumdur." diyen Tekin Karataş şu an da İstanbul Ticaret Odası Antika ve Mücevherat eksperliğini yapmaktadır. Bu görevi ile beraber kapalıçarşıda binbir özen ve güzellikle donattığı mekanı, yurtiçi-yurtdışı bağlantıları, ve önemli birçok kuruluşun içerisinde yer alarak Sayın Fereç Karataş'ın bıraktığı bu mirasa sahip çıkmaktadır. 

Firmamız global dünyada bu sektör ile alakalı fuar, sergi, müzayede gibi gelişimleri yakınen takip edip, buralarda kendilerini hissettirmektedir. Edindiği bilgi ve tecrübelerini misafirlerine aktarmaktadır. Güncel olarak Resmi bir şekilde İstanbul Ticaret Odası Antika ve Mücevherat eksperliğini yapmaktadır. Ve müşterilerine ücretsiz olarak ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Ayrıca firmamız Türk ve İslam Eserleri Müzesi'ne bağlı olup bütün ürünlerimiz Taşınır Kültür Varlığı Alım-Satım belgeleriyle onaylıdır.

Bu yolda ilk hedefimiz sanat camiasındaki yerimizi muhafaza etmek ve attığımız her adımda gücümüze güç katmaktır. Mesleğimize olan saygımz ve sevgimizden ötürü her zaman en iyi işleri yapmayı, kaliteli düşünmeyi, kaliteli ürün alıp satmayı ve bizi bu günlere getirene layık olmayı amaçlıyoruz. Çok kıymetli koleksiyoner müşterilerimizi bilgilendirmek ve aldıkları alacakları her ürünün her ayrıntısından haberdar etmekte yine en önemli görevlerimiz arasındadır.